Sisukord
Kultuur
Postimees
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Prantsuse šansoonide uus tulemine

2 min lugemist
Zaz andis laupäeval Tallinnas võimsa kontserdi. FOTO: SIPA

Prantsuse muusika, eriti veel prantsuskeelsed laulud, ei ole maailmas kindlasti enam sellisel kohal kui eelmistel sajanditel, kuid nooreks Edith Piafiks tituleeritud lauljatar Zaz on suutnud taas võluda inimesi kogu maailmas. Ma ei liialda, kui ütlen, et laupäeval Nordea kontserdimajas esinedes õnnestus tal Eesti publik suisa pöördesse ajada.

Tellijale Tellijale

Zazi muusikale on väga keeruline silti külge kleepida – see on segu džässist, prantsuse šansoonidest, soulist, mustlasmuusikast, aga sealt võib leida viiteid veel paljudele muudelegi stiilidele. Kui mu kõrvad mind täielikult haneks ei tõmmanud, siis kontserdil ta vahepeal suisa räppis. Aga kõige enam on Zazi muusika lihtsalt üdini rõõmus ja kaasakiskuv. Tänavalaulikuna alustanud naine juba teab, kuidas inimeste jäägitut tähelepanu haarata ja hoida – nii säriseva muusika kui ka tohutu energiaga lavalaudadel.

Lauljatari Tallinna kontserdi algus venis ja publik jõudis vähemalt kolm korda aplausiga muusikuid lavale kutsuda, enne kui need sinna ilmusid. Juba esimesest palast alates ergutati lavalt nii palju kaasa plaksutama, et tekkis hirm, kas käed niimoodi ära ei väsi. Kuid mida aeg edasi, seda loomulikumaks rütmi plaksutame sai ja poole kontserdi peal suutis Zaz inimesed suisa jalule tõsta.

15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto