Sisukord
Tartu
Postimees
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava

1 min lugemist
Laupäeval, 13. juunil sõitis Tartu vangla territooriumile sisse sõiduauto Opel, mille juht palus end vangi panna. FOTO: Politsei

Laupäeva õhtul kihutas tõkkepuud kõveraks sõites Tartu vangla territooriumile sisse sõiduauto Opel ja peatus vangla peaukse ees. Auto roolis olnud joobes mees nõudis enda vangipanekut.

Et politsei tuvastas mehel raske joobeseisundi, mis nõudis kriminaalmenetluse alustamist, siis mehe soov läks osaliselt täide. Politsei pidas ta kinni. Küll aga ei paigutatud teda soovitud kohta ehk Tartu vanglasse, vaid hoopis arestimajja Riia tänaval.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Maria Gonjaki kinnitusel teatati juhtunust politseile 13. juunil kella 21 ajal. Opel Omega sõitis läbi vangla eelpiirde värava ja suletud asendis tõkkepuu.

Vanglaametnikud pidasid sõidukit juhtinud isiku kinni ning ta anti üle politseile. Korrakaitsjad selgitasid, et sõidukit juhtis 55-aastane Ülo. Joobes mees kõrvaldati roolist ja peeti kahtlustatavana kinni. Esmaspäeva hommikul hoiti teda endiselt trellide taga.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik kinnitas Tartu Postimehele, et vangla igapäevatööd juhtum ei mõjutanud. Tõkkepuu on Tuuliku sõnutsi jälle töökorras. Kahju hindab Riigi Kinnisvara AS, kellele kinnistu kuulub.

Riigi Kinnisvara ASi kommunikatsioonijuht Madis Idnurm märkis, et esialgse hinnangu järgi ulatub tekitatud kahju suurus ligi tuhande euroni. Täpsem kahju on veel selgitamisel, sest sinna hulka tuleb arvata ka taastamistööd. Ettevõttel on selliste lõhkumiste korral tavaks kahju tekitajalt töö maksumus sisse nõuda ning tõenäoliselt tehakse seda ka kõnealusel juhul.

Kõveraks sõidetud ja kriipida saanud tõkkepuu oli eile lõuna paiku painutatud tagasi oma kohale, viga saanud värav aga viidud remonti.

Seotud lood
15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto