Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana

2 min lugemist
Ringteel oli veel üleeile üleval sõiduplaan, mis kehtis 7. juunini. Sõiduplaani vahetamist takistas rooste. FOTO: Kristjan Teedema

Läinud esmaspäevast hakkas Tartus kehtima suvine busside sõiduplaan, kuid peatustest võib leida veel vanu, eelmisest sügisest pärinevaid ajatabeleid.

Tartu ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona tõdes, et probleem on ja see puudutab Ringtee peatusi, mis jäävad Idaringtee esimese ehitusala piiresse ehk siis Võru tänavast Turu tänavani.

Linn tema sõnul midagi ette võtta ei või, sest neis peatustes olevatel bussiootekodadel on garantiiaeg ja teabestende peab avama ehitaja. «Mina või sina ei või minna stendi avama,» ütles Oona.

Kinni roostetanud

Idaringtee ehitusküsimusi linnavalitsuse poolt kureerinud Andres Pool selgitas, et probleemiga on tegeldud ja peatöövõtjaga ühendust võetud. Et aga ahel töö tegeliku tegijani on pikk, on ka aega läinud rohkem. Igal juhul oli Pooli sõnul peatöövõtja läinud neljapäeval välja käinud veksli, et eilse esmaspäeval pidi kõik korda saama.

Milles siis ikkagi asi?

On selgunud, et uued bussiootekojad, millel augustis saab täis kaks aastat ja mis on garantii all, on rooste läinud, iseäranis roostes on infostendid, mille raamistik on pigem roostepruun kui must. Vähe sellest – need on nii kinni roostetanud, et ettenähtud viisil neid lahti saada pole võimalik. Vägivalda ja kangi kasutades sattuks aga garantii kehtivus kahtluse alla.

«Millegipärast, kas tuule mõjul või muul põhjusel on kinni need, mis on leivakombinaadipoolsel küljel, need ei tule lahti,» sõnas Pool.

Tõesti, teisel tänavapoolel onväljas uued, veel pleekimata sõiduplaanid ja näha oli õlitamise jälgi. Ka roostet.

Pool rääkis, et maikuisel ülevaatusel sai kirja, et bussiootekojad tuleb puhastada ja värvida, siis oli öeldud, et juulis teevad, aga juulini see asi ei kannatanud.

Tänaseks korras?

Idaringtee selle ehitusala peatöövõtja oli Nordecon. Nordeconi projektijuht Kristjan Toome ütles kirjalikus kommentaaris, et tellija ja järelevalvega oli garantiiülevaatus mai keskel. Ülevaatusel selgus, et on vaja üle värvida bussiootekodade infokastikeste metallraamid, kuna need roostetavad.

Toome sõnul on kokkulepe, et töövõtja teeb selle ära hiljemalt 1. augustiks. Ta lisas, et töövõtja aitab Tartu linnavalitsusel ka avada bussiootekodade metallraamid, et vahetada sõiduplaane. See peaks tema sõnul ära tehtama hiljemalt teisipäevaks.

Tegelikult ei olnud ka täna ehk kolmapäeva lõunaks edusamme, nii tõdes Oona.  

Praegu on kokku lepitud ootekodade korrastamine, aga mitte väljavahetamine. «Eks see õnnetus on, aga niisugune elu meil on,» ütles Pool.

Seotud lood
15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto