Sisukord
Arvamus
Postimees
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le?

4 min lugemist
Viktor Trasberg FOTO: Postimees.ee

Eestis korratakse OECD soovitusena, et kasumimaksud pärsivad majandust kõige rohkem, tarbimis- ja varamaksud aga kõige vähem. Tartu Ülikooli majandusteooria dotsent Viktor Trasberg kirjeldab uuringut, millest see maksusoovitus on võetud, ja osundab sama uuringu teisele mõttele, et kuldreeglit optimaalse maksustruktuuri jaoks pole olemas.

Tellijale Tellijale

Kui endistel aegadel oli iga kõne ja kirjatüki kohustuslik osa Marxi või Lenini tsitaadiga millegi põhjendamine, siis praegu kuuleme Eestis sageli midagi samalaadset OECD soovitustest või arvamistest.

Suupäraseks saanud ühendus nimega OECD on Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon, kuhu kuulub 34 riiki ning milles Eesti osaleb alates 2010. aastast. Need riigid paiknevad maailma eri paigus ja on väga erineva suurusega (näiteks USA ja Luksemburg) ning suhteliselt erineva elukorraldusega (näiteks Türgi ja Lõuna-Korea). OECD teeb ka korrapäraseid ülevaateid eri riikidest, andes hinnanguid ja soovitusi majandusreformide kohta.

15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto