Sisukord
Välismaa
Postimees
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane

2 min lugemist
Ermias Ghermay. FOTO: twitter

Itaalia maffiavastase prokuröri Calogero Ferrara kaks aastat kestnud põhjalik uurimistöö viis mehe järeldusele: Euroopat painava põgenikekriisi kurja juureks on Etioopiast pärit mees nimega Ermias Ghermay. 

Osaliselt Ameerika ajakirjas Newsweek avaldatud ülevaade kirjeldab põhjalikult, millised näevad välja inimkaubitsejate musta äri tagamaad. Kui Ferrara ja tema meeskond alustasid elusana üle Vahemere jõudnud põgenike küsitlemist ja nende telefonikõnede jälitamist, paljastus neile ülemaailmne kurjategijate võrgustik, mille haarded ulatuvad Aafrikast Euroopasse ja Lähis-Idast Ameerikasse. Impeeriumi juht on Ermias Ghermay: Etioopia päritolu halastamatu kurjategija, kes on Ferrara sõnul loonud inimeste smugeldamisest terve äriharu. Ghermay on kurjategija, keda tema kliendid kirjeldavad kui umbes 40-aastast lühikest ja jässakat meest, harimatu ja tahumatu muljega, kuid oma äris osavat: Ghermay olevat ääretult kohanemisvõimeline ja kõnelevat mitut keelt.

Etiooplase äriplaan on mitmekihiline ja sisaldab endas nii transporti, majutust kui ka toitu. Selle teeb lollikindlaks põhimõte: raha makstagu ette, enne ei sünni midagi, ja põgenikud võivad vegeteerida lõpmatu aeg Põhja-Aafrika inimladudes. Kes on jõukamad, saavad lubada endale rohkem luksust, näiteks võltspasse ja abielutunnistusi. Sellistele esmaklassilistele klientidele korraldab Ghermay juba lennureisi.

Briti leht Daily Mail kirjutas Ghermayst juba aprillis ja iseloomustas mehe suhtumist põgenikesse. «Ma ei tea, mis nendega juhtus – ilmselt nad surid,» olevat ta lausunud mullu suvel ühe järjekordse saadetise kohta.

Ghermay organisatsiooni aastaseks käibeks hinnatakse ligi kuus triljonit eurot.

Uurimisest selgus, et mees resideerib enamiku ajast Liibüa rannikul Tripolis või Zuwarah`s – just neil aladel, kus eurooplaste sõjajõud hakkavad kava järgi ründama smugeldajate paate ja aluseid. See on plaan, mis on Ferrara meelest juba eos idiootne ja määratud läbi kukkuma. «Sama hea oleks heita Mehhikos pomme pikapautodele, et mehhiklased ei saaks tulla Californiasse,» lausus prokurör.

Euroopa Liidu sõjakava inimkaubitsejate vastu peab saama esmalt heakskiidu ÜRO Julgeolekunõukogult, kus seda ohustab võimalik Venemaa vastuseis.

Seotud lood
    15.06.2015 17.06.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto