Sisukord
Välismaa
Tänane leht
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali

2 min lugemist
USA õhujõudude B-2 stealth-varjetehnoloogiaga pommitaja. FOTO: AFP/SCANPIX

Tuumapeade arv maailmas küll väheneb, kuid praegu ei liigu me mitte aatompommideta tuleviku, vaid efektiivsemate relvasüsteemide poole, selgub Stockholmi Rahu-uuringute Instituudi (SIPRI) eile esitletud aastaraamatust. Just tuumarelva valis SIPRI seekord ka teemaks, millega teost tutvustati.

Tellijale Tellijale

Kuigi tuumapeade vähendamise protsess kestab, on selle tempo märksa aeglasem kui kümnend varem, märgib SIPRI. Põhilised tuumaarsenali vähendajad on USA ja Venemaa, kelle vahel jaguneb 90 protsenti kõigist maailma tuumapeadest.

Vähendamise kõrval on nii need kaks kui ka ülejäänud tuumariigid käima pannud aga tuumarelvastuse moderniseerimise programmi. Hiina võib muuseas ka oma tuumapeade arvu pisut suurendada. Naabrid India ja Pakistan suurendavad tootmisvõimekust ja arendavad uusi relvasüsteeme.

15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto