Sisukord
Korvpall
Postimees
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik

3 min lugemist
Kristaps Porzingis surub Hispaanias Sevillas mängides palli korvi. Sügisest näeb teda juba NBA väljakutel. FOTO: twitter

Läti korvpalli noortekoondised on aastaid tiitlivõistlustelt medaleid noppinud, aga nüüd on ühtlaselt tugevast massist välja kasvanud eriti lootustandev pallur. 19-aastase Kristaps Porzingise õlgadele ei raja tulevikku vaid lätlased, vaid ka üks NBA klubi, kes ta 25. juunil toimuvas noormängijate draftis endale võtab.

Tellijale Tellijale

Siinse regiooni mängijate kohta valitakse Porzingis harjumatult kõrgelt – koht esimese viie valiku seas peaks olema kindel, aga viimaste päevade kuulujutud ookeani tagant seostavad teda isegi Los Angeles Lakersiga, kes valib Minnesota Timberwolvesi järel teisena. Noormehe aktsiad on iga kuu ja päevaga tõusnud, hooaja alguses ta kõige kuumemate nimede seas veel polnud. Kuid korralik hooaeg Hispaania kõrgliigas Sevilla ridades ja skautide silme ees tehtud treeningud on paljud just Porzingise-usku pööranud.

Millega 215-sentimeetrine Porzingis korvpallimaailma vaimustab? Pikkus räägib enda eest, aga sellega käivad kaasas tundlikud käed, stabiilne kolmepunktivise ja hea liikuvus. Nii ei täida Porzingis väljakul tsentri kohta, vaid on eriti sihvakas ääremängija. Lätlase võimete lagi on nii kõrgel, et temast võib saada absoluutne tipp, aga sinna jõudmiseks tuleb kaalus juurde võtta ja parandada kaitsemängu.

Porzingis on vähemalt kaks korda astunud ka Eesti noortekoondiste vastu. Nii 2011. aastal Eesti kuni 16-aastaste koondist kui 2013. aastal U18 tiimi juhendanud Rauno Pehka mäletab pikka ja atleetlikku kuju hästi. «Kohe oli näha, et tema tulevik on helge. Lisaks füüsilisele kujule paistis silma püüdlikkus ja see, et ta tahtis endaga kõvasti vaeva näha. Samas, mänguolukordades ta erilist võimu isegi ei näidanud,» meenutas Pehka.

15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto