Sisukord
Eesti
Postimees
16.06.2015
Eesti Riigijuhid veensid maaomanikke Mälumäng Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Kohtueksperte appi ei võeta Tagakülg Ülemistel avati hiiglaslik tänavakunsti teos Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat Esikülg 16.06 Riigikogu kiitis heaks aktsiisi- ja maksutõusu Kaitsetööstuse liidu suured kulutused tõid majja audiitori Majandus Majanduse lühiuudised Petturite tõttu blokeeritakse Eesti mobiilinumbreid Kreekale on saabunud otsustavad nädalad Välismaa Kreml lubab «ennetava» tuumalöögi võimalust Euroopa kaitsekulude kasvu ennustatakse tulevaks aastaks Inimkaubitsejate võrku juhib tahumatu etiooplane Ukraina kriis ja ISIS tegid karmi äratuse Välismaa lühiuudised Tuumariigid pigem uuendavad kui vähendavad arsenali Arvamus Viktor Trasberg: mida soovitada OECD-le? Postimees 1899. aastal: keisrinna on tütrega maha saanud Marti Aavik: eestlane on sihukene… Kultuur Prantsuse šansoonide uus tulemine Süngemast süngem «Dorian Gray portree» Sport Spordi lühiuudised Kas Usain Bolt võib maailma kiireima mehe tiitli kaotada? Uus president hakkab suusaliitu august välja tooma Läti võib uhkust tunda: lõunanaabrite korvpalli imemeest kiidavad kõik Tarbija Euroopa amet otsib Eestist tarku päid Eesti teadlased osalevad EFSA töös mitmel moel Tartu Paplid ja uus rattatee ei sobi kokku Rõngu volikogu umbusaldab esimeest ja vallavanemat Roolijoodik põrutas autoga läbi Tartu vangla värava Raatuse kooli argipäev: hiir tuleb põrandaaugust füüsikatundi Põhjalik reid näitas elu pahupoolt Näitusel esineb looduslik ansambel Bussipaviljon roostes, sõiduplaan vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tume pilv TTÜ kohal ei näi taanduvat

2 min lugemist
Akadeemik Jaak Aaviksoo ja TTÜ kuratooriumi esimees Sandor Liive 22. mail pressikonverentsil, kus tehti ametlikult teatavaks Aaviksoo valimine uueks rektoriks. FOTO: Eero Vabamägi

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) senine rektor Andres Keevallik selgitas eile koos kolleegidega kooliperele valusa segaduse tagamaid: kelle süül tekkis uue rektori valimisel mais segadus hääletustulemuste lugemisel ning kas kuratooriumi jätkamine on võimalik.

Tellijale Tellijale

TTÜ aulatagune auditoorium oli esmaspäeval juba kümmekond minutit enne nn infotunni algust rahvast täis. Suurema osa moodustasid ülikooli töötajad, tudengite osakaal oli tunduvalt väiksem.

Kolleege asus esimesena rahustama ülikooli senine rektor Andres Keevallik. «Nii raske tundega ei ole mul kunagi olnud põhjust teie poole pöörduda,» sõnas ta. «Niisuguses olukorras, nagu on täna tehnikaülikool, ei ole minu mäletamist mööda tehnikaülikool varem olnud». Samas rõhutas ta, et kuratoorium on langetanud oma otsuse ja valinud kaheksa poolthäälega uueks rektoriks akadeemik Jaak Aaviksoo.

Kuratoorium peab vastutuse võtma

Kuratooriumi liige professor Margus Lopp ütles oma ettekandes, et ei usu, et keegi kuratooriumi liikmetest oleks tahtnud ülikoolile otsest kahju tekitada või et hääletustulemusi oleks võltsitud. «Ometi näen ma kuratooriumi ja tema liikmete täielikku ebaõnnestumist, võimetust omavaheliseks konstruktiivseks koostööks, mistõttu on tekitatud ülikoolile suur moraalne kahju,» oli ta otsekohene.

15.06.2015 17.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto