Sisukord
Haridus
Postimees
17.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Vahistati arvatav petukõnede organiseerija Tagakülg Kord 240 aasta jooksul Eesti kodud olid ELis jõukuse poolest 23. kohal Siseministrid pagulasküsimuses otsuseid ei langetanud Valimissaaga TTÜs Delfi kaotas kommentaarivaidluse Euroopa Inimõiguste Kohtus Eesti kauneimad lehmad on Lindi ja Kalli Võrdõigusvolinikuks saab Liisa Pakosta või Christian Veske Eesti lühiuudised Hiiumaa ainus naistearst jätab ameti Majandus Majanduse lühiuudised Kasahhi autojuhid panid Vene karu tantsima Välismaa Välismaa lühiuudised Niinistö haaras Putiniga kohtudes kohe härjal sarvist USA otsib presidendikandidaate Arvamus Erkki Bahovski: Kus me oleme? Marek Helm: andsime palliklubidele piisavalt aega Jüri Valge: kuidas pagulastele keelt õpetada Robert Kitt: Euroopa majandus – pendel kahes otsas korraga? Neeme Korv: nähtamatu avalik arvamus Postimees 1935. aastal: Rõngu vallavaesed Tartu kohtus Päeva karikatuur Kultuur Teatritegijad soovivad teha seriaale Williami väljakutse Vihmarile «Sauruste maailm» on maailma suurim B-kategooria film Sport Kas Klavanist saab läbi aegade kõige kallim Eesti jalgpallur? Spordi lühiuudised Oodatud tähelennu asemel sügavasse mutta Tallinn Päästjad aitasid noort varest Tarbija Õige toitumine võib päästa viljatusravist Tartu Tartu sõjaväekalmistu hauaplaatidele ilmuvad nimed Tartu ülikoolis vahetub õppeprorektor Tänavused vissid on Kalli ja Lindi Tartmus vaatab 75 aasta taha Tartu kaalub suutlikkust pagulasi vastu võtta Tartus esineb kuus Ameerika tippteadlast Undel Kokk: ärge unustage nutimaailmas esteetilist kasvatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ülikoolis vahetub õppeprorektor

1 min lugemist
Mart Noorma FOTO: Elmo Riig / Sakala

Juba juulikuust asub Tartu ülikooli õppeprorektori ametikohuseid täitma senine loodus- ja tehnoloogiateaduskonna prodekaan Mart Noorma. Praegune õppeprorektor Martin Hallik võtab ametialaseks enesetäiendamiseks vaba aasta ja naaseb seejärel tööle ülikooli raamatukogu direktori ametikohale.

Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm ütles pressiesindaja vahendusel, et Noorma on väljapaistev akadeemiline liider, kes on kõrghariduse kvaliteedi eest seismisel ja teaduse populariseerimisel tuntud nii ülikoolis sees kui ka Eestis laiemalt. Ta lisas, et õppeprorektori töö on ülikoolis kindlasti üks pingelisemaid ning Mart Noormal on olemas kõik vajalikud eeldused, et aidata õppevaldkonna liidrina kaasa ülikooli kõrge akadeemilise taseme kindlustamisele.

Õppeprorektorina saab Noorma ülesandeks järgmisel kahel aastal juhtimis- ja struktuurireformi sujuv rakendumine ja doktoriõppe tugevdamine, aga ka käimasoleva õppekavade kvaliteedireformi ja õpetamisoskuste arendusplaanide elluviimine.

Senise õppeprorektori ametiajal ja juhtimisel on ülikoolis rakendunud riiklik kõrgharidusreform, ülikooli õppekorralduses saadud tähtajatu õpetamisõigus õpetajakoolituse õppekavadel, sisse viidud õppeassistentide süsteem ning tagatud kõrge tase uute üliõpilaste vastuvõtul. Halliku eestvedamisel valmistati ette ka ülikooli õppekavade kvaliteedi reformi põhimõtted.

Mart Noorma on laiemale avalikkusele tuntud Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 programmi algataja ja juhendajana ning teadust populariseeriva telesaate «Rakett 69» kohtunikuna. Ta on pälvinud presidendi hariduspreemia, Valgetähe teenetemärgi ning arvukalt teisi tunnustusi. 2013. aastal valiti ta Postimehe aasta inimeseks.

Seotud lood
16.06.2015 18.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto