Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Vahistati arvatav petukõnede organiseerija Tagakülg Kord 240 aasta jooksul Eesti kodud olid ELis jõukuse poolest 23. kohal Siseministrid pagulasküsimuses otsuseid ei langetanud Valimissaaga TTÜs Delfi kaotas kommentaarivaidluse Euroopa Inimõiguste Kohtus Eesti kauneimad lehmad on Lindi ja Kalli Võrdõigusvolinikuks saab Liisa Pakosta või Christian Veske Eesti lühiuudised Hiiumaa ainus naistearst jätab ameti Majandus Majanduse lühiuudised Kasahhi autojuhid panid Vene karu tantsima Välismaa Välismaa lühiuudised Niinistö haaras Putiniga kohtudes kohe härjal sarvist USA otsib presidendikandidaate Arvamus Erkki Bahovski: Kus me oleme? Marek Helm: andsime palliklubidele piisavalt aega Jüri Valge: kuidas pagulastele keelt õpetada Robert Kitt: Euroopa majandus – pendel kahes otsas korraga? Neeme Korv: nähtamatu avalik arvamus Postimees 1935. aastal: Rõngu vallavaesed Tartu kohtus Päeva karikatuur Kultuur Teatritegijad soovivad teha seriaale Williami väljakutse Vihmarile «Sauruste maailm» on maailma suurim B-kategooria film Sport Kas Klavanist saab läbi aegade kõige kallim Eesti jalgpallur? Spordi lühiuudised Oodatud tähelennu asemel sügavasse mutta Tallinn Päästjad aitasid noort varest Tarbija Õige toitumine võib päästa viljatusravist Tartu Tartu sõjaväekalmistu hauaplaatidele ilmuvad nimed Tartu ülikoolis vahetub õppeprorektor Tänavused vissid on Kalli ja Lindi Tartmus vaatab 75 aasta taha Tartu kaalub suutlikkust pagulasi vastu võtta Tartus esineb kuus Ameerika tippteadlast Undel Kokk: ärge unustage nutimaailmas esteetilist kasvatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Robert Kitt: Euroopa majandus – pendel kahes otsas korraga?

3 min lugemist
Robert Kitt FOTO: Jaanus Lensment

Euroopalik heaoluriik on saavutanud lae: kõik soovivad hüvesid ja vabadusi, kuid keegi ei taha võetud otsuste eest vastutada. Rahatrükk ei too investeeringuid, majandus tammub paigal, kirjutab Swedbanki juhatuse esimees Robert Kitt.

Tellijale Tellijale

Rahvusvaheline rahandus on mitmeski mõttes jõudnud punkti, kus optimiste on vähe ning vähemasti demokraatlikus «läänes» ei lähe kusagil eriti hästi. Üksikutes riikides tuleb ette väikesi edusamme, kuid üldine foon on pigem tume. Võtan siinkohal vaatluse alla kaks pankurile rohkesti mõtteainet pakkuvat probleemi: negatiivsed intressid ja vähene laenunõudlus. Seda aga mõnevõrra ootamatus kontekstis, mis seob erakorralised rahandusmeetmed tarbija kaitsmiseks astutavate sammudega.

Majandusaktiivsus on terves Euroopas nigel ning ettevõtted ja eraisikud ei soovi investeerida. See omakorda on kaasa toonud tarbijahindade kasvu aeglustumise ning kohati lausa deflatsiooni ehk hindade alanemise.

16.06.2015 18.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto