Siseministrid pagulasküsimuses otsuseid ei langetanud

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hanno Pevkur on Reformierakonna juhi kohale valimise järel seadmas sihte valimisteks.
Hanno Pevkur on Reformierakonna juhi kohale valimise järel seadmas sihte valimisteks. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Luksemburgis arutasid eile Euroopa Liidu siseministrid, kuidas lahendada põgenike probleemi ja pagulasi Euroopas ümber paigutada, kuid siseministri Hanno Pevkuri sõnul jättis suur hulk riike välja ütlemata, kas nad toetavad kohustuslikke pagulaskvoote või vabatahtlikku lähenemist.

«Tänane (eilne – toim) debatt oli kohati laialivalguv,» lausu Pevkur, kelle sõnul oli ühtne vaid arusaam, et probleemile on vaja otsida lahendust.

«Ligi pooled liikmesriigid kohustuslikku lähenemist pigem ei sooviks,» ütles Pevkur, lisades samas, et osale ei olnud komisjoni välja pakutud põgenike arv mingi probleem. «Nad võtavad nädalaga rohkem (põgenikke vastu – toim) kui komisjoni pakutud arv kahe aasta peale.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles