K, 29.11.2023

Niinistö haaras Putiniga kohtudes kohe härjal sarvist

Kadri Veermäe
, välisuudiste toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Soome president Sauli Niinstö eile Vene riigipea Vladimir Putiniga tolle Moskva külje alla asuvas Novo-Ogorjovo residentsis.
Soome president Sauli Niinstö eile Vene riigipea Vladimir Putiniga tolle Moskva külje alla asuvas Novo-Ogorjovo residentsis. Foto: SCANPIX

Soome president Sauli Niinistö kohtus eile Vene riigipea Vladimir Putiniga tolle Moskva külje all asuvas Novo-Ogorjovo residentsis. Putin püüdis vestluse majandusteemadele juhtida, kuid Niinistö ei lasknud end oma jutupunktidest kõrvale juhtida.

«Meie kaubavahetus on teist aastat järjest vähenenud. Nüüd, kus te siin olete, on meil võimalus arutada, mida teha selle negatiivse trendi lõpetamiseks. Muidugi on meil võimalus ka arutada rahvusvahelisi teemasid ja ELi-Venemaa suhteid. Ja rääkida konfliktist, mis meid kõiki muretsema paneb,» sõnas Putin Soome rootsikeelse väljaande Hufvudstadsbladet reporteri sõnul avanguks.

«Я тоже очень рад вас видеть,» («Ka mul on teid väga hea meel näha») alustas Niinistö venekeelse viisakusega, millele Putin vastas soome keeles «kiitos» («tänan»). Niinistö jätkas aga tõdemusega, et teda paneb väga muretsema nii Krimmi olukord kui ka see, et Minski leppega ei liiguta edasi. «See on sügavalt mõjutanud ELi-Venemaa suhteid ja ka teie mainitud kaubavahetust,» ütles Niinistö. Seejärel läksid presidendid reporterite silme alt eemale asju arutama.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles