Sisukord
Arter
Tänane leht
20.06.2015
Eesti Mälumäng Siseministeerium ei näe USA saatkonnal süüd Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakaas Reformierakonna reiting sööstlaskumises Keila-Joal tabalukuskulptuur Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Teravaid elamusi otsimas Välismaa Kreeka jõudis taas maksejõuetuse veerele Taanlased vahetasid punased siniste vastu Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vaba radikaali fenomen Mart Kivastik: 42 grammi Peeter Langovitsi tagasivaade: Keilas avasid printsessid SOS-lasteküla Tõnis Oja: Euroopa on Grexitiga leppinud Päeva karikatuur Arko Oleski essee: vaikimisi Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Presidendina põrunud Bussikonduktorist miljardäriks Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Kultuur Eesti film: 4 kahe miinusega Vuntsid ja diskokera Aja auk. Tehisorkester Psühhedeelia üleküllus Ikka punane Eepiline kolmas tulemine Detroit kohtub Chicagoga Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser ERRi pühadekavva mahuvad heategevuskontsert, võidupüha paraad ja videodisko Meie enda armastatud Rosamunde Sport Spordi lühiuudised Presidendina põrunud Ingrid Puusta: väikeste sammudega medalite suunas Eesti koondist tabas valus tagasilöök Maailma rikkaima sportlase viimane valik võib üllatada Tarbija Bussikonduktorist miljardäriks Külaselts muudab elu maal põnevaks AK Ikka punane Vuntsid ja diskokera Eepiline kolmas tulemine Psühhedeelia üleküllus Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Detroit kohtub Chicagoga Eesti Raudtee otsib juhti Kahju, et vana Supilinn tasapisi kaob Viimased uudised Eesti Elu — Estonian Life Teeme rahval tuju paremaks Meie enda armastatud Rosamunde «Kodu» Eesti südamesõnana Aja auk. Tehisorkester Arko Oleski essee: vaikimisi Eesti film: 4 kahe miinusega Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Kuidas võtab Postimehe žürii kokku Eesti filmi hooaja? Suslaga otse Pärnu kesklinna Arter Kodust keset linna maale elama Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga Horoskoop Suvi algab Suvine «Detektiivimäng» paneb kuulsused üksteist taga ajama Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid Maitsereisid Pakrile privaatkokaga Nõuandeid, millega võiksid mehed oma suvegarderoobi värskendada Ürdimarinaadis kana suvikõrvitsa ja Parmesaniga Mees metsast Suvised moetähed igale maitsele Kunstiteos ja linn Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga

2 min lugemist
Mets meets tehno: Kristo Lindpere tool «Led-pakk», 199, Eesti Disaini Maja FOTO: Eesti Disaini Maja

Eesti disainerite nutikaid ja võluvaid vidinaid tellitakse oma kodu kaunistama ka ookeani tagant, kohalikest kundedest kõnelemata.

Tellijale Tellijale

«Meie disainerid on väga loovad – nad eelistavad nii tootedisainis kui ka tarbekunstis looduslikke materjale ja põhjamaist stiili ning tagavad toote kõrge kvaliteedi,» ütleb Tartu loomemajanduskeskuses tegutseva Disainimaja perenaine Hedviga Vei. «Kuigi meie disainiajalugu pole Põhjamaadega võrreldes eriti pikk, on ka meil nimesid ja tooteid, mis on pannud aluse kohaliku tootedisaini ajaloole. Erinevalt masstoodangust sünnib disaintoode loomisvajadusest ja -rõõmust, ja seda on iga toote puhul tunda. Nii ümbritsed end kodus toodetega, mis kannavad endas peale hea maitse ka head aurat.»

Eesti Disaini Maja vedaja Kirke Tatari sõnul tuleb noori ja uusi tegijaid pidevalt peale. «Noortel on väga julged ja suured ambitsioonid ja pealehakkamine, paljud on käinud ennast täiendamas välismaal ja on disainimaailmas toimuvaga hästi kursis. Tegelevad tugevamalt ka brändingu ja turunduse poolega, nagu nimi, toote lugu jne,» räägib ta. «Isegi kui unistustes valmivad neil enamasti suured ja erilised (tööstus)tooted, mis maailma paremaks muudavad, leidub paljudel valikus ka lihtsamaid ja lõbusamaid tooteid. Need on praktilise ja pigem emotsionaalse väärtusega ning paistab, et nende järele on turul nõudlus ja neid on lihtsam müüa nii kohalikule kui ka turistile. Selliste väiksemate toodete pidev müük aitab noortel lihtsamini jalgu alla saada ja ammutada kogemusi tootmise ja koostöö poole pealt.»

19.06.2015 22.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto