Sisukord
Päevakomm
Postimees
18.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti filmi tulevik: lühifilmide kassett «Kontakt» Postimehes Palju õnne Odavbussifirma teatas tulekust Riigikontroll analüüsis rändepoliitikat Tallinna lühiuudised lk 6 Tagakülg Tammemägi ja Kutser peavad reklaamiraha tagasi maksma Kapo pidas kinni kaks Jõhvi vallavõimuga seotud meest Eesti lühiuudised Päästeteenistus teeb tühisõite punase kuke järele Eesti ei keelusta vähkitekitava taimemürgi müümist Majandus Kassapidajate põud sunnib meeleheitlikele tegudele Pärnu suvi meelitas noormehed Maximasse tööle Kallis elektroonika asendab müüjat Aina enam mehi valib kassapidaja ameti Odavbussifirma teatas tulekust Majanduse lühiuudised Välismaa Kvoote arutab tuleval nädalal ülemkogu Pariisi lennundusnäitusel näeb USA ja Vene sõjalennukeid vähem Arvamus Marek Strandberg: riigisektorit ootab giljotiin Liina Kersna: 60 eurot ja illusioon võrdsusest Postimees 1935. aastal: Eesti edukas eksport Juhtkiri: süsteemsed valehäired Robert Kitt: Kreeka valitsusel tekiks probleem juba järgmisel nädalal Päeva karikatuur Kultuur Eesti filmi tulevik: lühifilmide kassett «Kontakt» Postimehes Kuhu tüürid, eesti nüüdisaegne visuaalne mõtlemine? Jaanus Samma esineb tähtsal kunstimessil Sport Spordi lühiuudised 18.06 Valmo Kriisa: ma pole ennast kunagi kellelegi eeskujuks pidanud Peatreener Kerri vale, MVP suur ohverdus ja 40-aastane põud Pikemaks veninud sillaehitus sunnib Eesti treenereid ootama Tallinn Odavbussifirma teatas tulekust Tarbija Taimemürk kästi müügilt ära võtta Tartu Muuseumi tee jääb esialgu riigi abita Pagulaspäeva jalgpallimatš lõppes viigiga Janust aitab avalik kraan Poolehoidu läheb püüdma 24 ideed Helilooja lugu tuli lugejate ette Bluusivennaskond kohtus Emajõelinnas Maarjamõisas töötab ülimoodne südamelabor Ees ootab minek pimedusemaale Varastatud rajakaamera omanik süüdistab politseid tegevusetuses Viie haruga ristile tuleb siiski ringtee Kodumaja annab oma tööle Eesti pikima garantii Meelelahutus Koomiks Sudoku

Argo Ideon: valel on lühises jalad

2 min lugemist
Argo Ideon FOTO: PEETER LANGOVITS/PM

«Jumala veepark tõstab piletihindu» – mis, kas uus veeuputus tulemas? Loen veel korra:  «Jurmala».

Ei tea täpselt, miks aju (koostöös nägemisorganitega) seesuguseid valestilugemisi korraldab, aga ette tuleb neid ühtelugu.

Näiteks ilmus Tallinna tänavatele mingil hetkel ühe vedelal kujul tarbitava toiduaine reklaam. Kommertsteate sihtrühm oli kooliõpilased, lugesin teksti:  «Aitab segada ka klassijussi.» Palun siinkohal vabandust õpetajatelt, kuid see tundus mulle väga hea mõte ja endine koolipoiss minus oleks selle joogi kindlasti ka ostnud.

Lähemal vaatlusel selgus paraku, et produkt on ette nähtud aitama «seedida ka klassijussi». Niisiis: istu pingis, joo pudelist ja kannata (seedi) vaikselt edasi. No tänan, ei.

Tänavu veebruaris üllitas roheliste erakond pressiavalduse: «Rohelised lubavad võimule saades soovijaile tasuta päikesereise.» Minu veel andmata valijahääl kibeles juba võtma keskkonnahoidlikku suunda, kuid teksti üle lugedes nentisin kahetsusega, et ei lubata mitte päikesereise, vaid kõigest päikesepaneele.

Lootustandvaid sõnumeid leidus ka Tartu Postimehes. Nimelt ilmus seal maikuus lugu, et «Paellavabrik ja teadlased täiustavad maskeeringut». Täpsemalt järele vaadates selgus, et taas on mu silmad alt vedanud ja kahjuks ei valmistata Tartus Puiestee tänaval üldsegi mitte maitsvat paellat. Tegu on sõjandusotstarbel kamuflaaži tootva paelavabrikuga.

Sellest, et ajakirjaniku mõtted küllalt sageli kulinaarsetel radadel liiguvad, annab tunnistust kasvõi BNSi uudis, mille pealkiri mulle ütles:  «Ukraina andis õhtusöögi vene võitlejate baasile.» Või oli see rahutuvilik alge kusagil südamesopis, mis keeldus lugemast välja  «õhulöögi».

Uudistest sain ka teada, et  «Hispaania võimupartei pidas aastaid musta kassi». Meenus juba kunagi Toompeal kõndinud Miisu, enne kui peas fikseerus õige variant – peeti musta kassat.

Poliitikast võibki kõike oodata, ning sellepärast ei üllatunud ma juuni algul sugugi, kui lugesin teadet, et «Valitsuse istung on lõppenud, pressikonverentsil on Rõivas, Pomerantsev ja Vassiljev».

Loodetavasti ei ole keskkonnaminister Marko Pomerants liiga pahane, et ta muundus minu ajurakkudes sujuvalt Peter Pomerantseviks, kes lõi kaasa kevadise Lennart Meri konverentsi aruteludes ning kelle äsjaloetud raamatu kirjeldused Moskvas uusrikkaid jahtivatest provintsitüdrukutest olid kusagile alateadvusesse jätnud sügavama jälje kui EV keskkonnaministeeriumi pingutused loodushoiu alal.

Doktor Freud võinuks kahtlemata mõndagi välja lugeda ka mu viimatisest vääritilugemisest  «Ohtlike jäätmete käitlemine vajab otsustavat seksimist», sest võin, käsi põhiseadusel, vanduda, et riigikontrolli kodulehel olev teade nõudis vaid «otsustavat sekkumist».

Seotud lood
17.06.2015 19.06.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto