P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid

Verni Leivak
, Arteri toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on petlik: tegelikult on endise kino Helios saalid «Dorian Gray portree» juunikuu etendustele paljuski välja müüdud, ent neljapäevase seisuga mõnele näitemängule veel pileteid oli.
Pilt on petlik: tegelikult on endise kino Helios saalid «Dorian Gray portree» juunikuu etendustele paljuski välja müüdud, ent neljapäevase seisuga mõnele näitemängule veel pileteid oli. Foto: Mihkel Maripuu

Hirmutavalt tõetruult isiksuse allakäiku mängiv nukuteatri näitleja Mart Müürisepp tunnistab, et on ise ka nagu kutsikas, kes tahab piire kompida.

Sel päikeselisel suvepäeval magab Mart sisse. Võib-olla on ta kaua üleval olnud, sest armastab aeg-ajalt öösiti linnas uidata, aga ilmselt on käes lihtsalt pingelanguse aeg – mõne päeva eest on vanas Heliose kino saalis esietendunud nukuteatri suvelavastus «Dorian Gray portree», mille nimiosas Mart hiilgab ja mis võeti repertuaari just tänu sellele, et selline näitleja nagu Mart Müürisepp teatri hingekirjas on.

Kuus ja pool aastat tagasi ei tundnud äsja esilinastunud Eesti-Soome-Saksa-Iirimaa mängufilmi «Vasha» peaosalist, Tallinna Westholmi gümnaasiumi 10. klassi õpilast Mart Müüriseppa veel keegi, ning kuna filmi ei saatnud turundamisvigade tõttu menu, jäi ka Mardi nägu kauaks tundmatuks. Nägupidi tuntakse paraku üsna väheseid nukuteatri näitlejaid, aga selline on vist juba nende saatus. Mardiga läks teisiti – viimane «näosaade» tegi ta üle Eesti tuntuks.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles