L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Robert Kitt: Kreeka valitsusel tekiks probleem juba järgmisel nädalal

Marti Aavik
, arvamustoimetaja
Robert Kitt: Kreeka valitsusel tekiks probleem juba järgmisel nädalal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robert Kitt
Robert Kitt Foto: Videokaader

Kas Kreeka lahkumine eurotsoonist oleks katastroof ka Eestile? Äsja pangaliidu juhatuse esimeheks valitud Swedbanki juht Robert Kitt kirjeldab Postimehe päevaintervjuus, mida see hüpoteetiline stsenaarium Eesti inimestele tähendada võiks.

Kui tõenäoline on, et Kreeka valitsus ajab suhted võlausaldajatega veel teravamaks, ja mis juhtuks, kui kreeklased tõepoolest euroalast lahkuksid?

«Vasakpoolne Syriza valiti väga selge mandaadiga hakata vastu välismaistele kreeditoridele ja seda nad on ka teinud. Tõenäoliselt teevad ka edasi, sest neil on selline mandaat. Ma arvan, et neil on väga halvad valikud, sest nad on valijatele lubanud, et ei maksa laene tagasi. Laenude maksmata jätmine lõppeb sellega, et nende krediiti ei pikendata. Umbes nädal aega hiljem tekib küsimus, mis vääringus makstakse välja riigi pensionid. Mina ei usu ja ma ei tea kedagi, kes usuks, et Kreeka pensionäridele ja avalikele teenistujatele meeldiks saada oma hüviseid mingis muus vääringus kui eurodes. Seda stsenaariumi on minu arvates raskem ette kujutada kui seda, et siiski lepitakse IMFiga midagi kokku.»

Tagasi üles