Sisukord
Tänane leht
Postimees
18.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti filmi tulevik: lühifilmide kassett «Kontakt» Postimehes Palju õnne Odavbussifirma teatas tulekust Riigikontroll analüüsis rändepoliitikat Tallinna lühiuudised lk 6 Tagakülg Tammemägi ja Kutser peavad reklaamiraha tagasi maksma Kapo pidas kinni kaks Jõhvi vallavõimuga seotud meest Eesti lühiuudised Päästeteenistus teeb tühisõite punase kuke järele Eesti ei keelusta vähkitekitava taimemürgi müümist Majandus Kassapidajate põud sunnib meeleheitlikele tegudele Pärnu suvi meelitas noormehed Maximasse tööle Kallis elektroonika asendab müüjat Aina enam mehi valib kassapidaja ameti Odavbussifirma teatas tulekust Majanduse lühiuudised Välismaa Kvoote arutab tuleval nädalal ülemkogu Pariisi lennundusnäitusel näeb USA ja Vene sõjalennukeid vähem Arvamus Marek Strandberg: riigisektorit ootab giljotiin Liina Kersna: 60 eurot ja illusioon võrdsusest Postimees 1935. aastal: Eesti edukas eksport Juhtkiri: süsteemsed valehäired Robert Kitt: Kreeka valitsusel tekiks probleem juba järgmisel nädalal Päeva karikatuur Kultuur Eesti filmi tulevik: lühifilmide kassett «Kontakt» Postimehes Kuhu tüürid, eesti nüüdisaegne visuaalne mõtlemine? Jaanus Samma esineb tähtsal kunstimessil Sport Spordi lühiuudised 18.06 Valmo Kriisa: ma pole ennast kunagi kellelegi eeskujuks pidanud Peatreener Kerri vale, MVP suur ohverdus ja 40-aastane põud Pikemaks veninud sillaehitus sunnib Eesti treenereid ootama Tallinn Odavbussifirma teatas tulekust Tarbija Taimemürk kästi müügilt ära võtta Tartu Muuseumi tee jääb esialgu riigi abita Pagulaspäeva jalgpallimatš lõppes viigiga Janust aitab avalik kraan Poolehoidu läheb püüdma 24 ideed Helilooja lugu tuli lugejate ette Bluusivennaskond kohtus Emajõelinnas Maarjamõisas töötab ülimoodne südamelabor Ees ootab minek pimedusemaale Varastatud rajakaamera omanik süüdistab politseid tegevusetuses Viie haruga ristile tuleb siiski ringtee Kodumaja annab oma tööle Eesti pikima garantii Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaanus Samma esineb tähtsal kunstimessil

2 min lugemist
Jaanus Samma kampsun sügiseselt Kunstihoone galerii näituselt "Hair sucks" FOTO: Tairo Lutter

Kunstimaailm on pööranud pilgu Šveitsi. Kõigepealt toimub seal teisipäevast üks tähtsamaid noore kunsti messe – Art Liste, kus esimest korda on kohal ka Temnikova ja Kasela Galerii Eestist. Nemad on messil koos Jaanus Sammaga, kes mäletatavasti esindab Eestit ka tänavusel Veneetsia biennaalil. Samma osaleb Baselis oma grafiti-motiividega kampsunite projektiga «Hair Sucks», mida sügisel ka kunstihoone galeriis vaadata sai.

Tellijale

Kuuldavasti on kampsunitel menu ka Baselis ja galerist Olga Temnikova sõnul on juba sõlmitud tehing ka ühe tähtsa belgia kunstikogujaga. Kellega ja mis tingimustel, jättis ta praegu enda teada. Kuna Tallinnaski osteti üksjagu kampsuneid ära, tegi Samma neid juurde. Grafiti-motiivid on külastajate tähelepanu tõmmanud, tihtipeale ei usuta, et sellised grafitid ka päriselt leida on. Samma võttis nõuks teha messi tarbeks ka  ühe kohaspetsiifilise kampsuni ning kudus soojale rõivale sisse ühe kohaliku Baseli grafiti. Lisaks kohati homoerootiliste motiividega kampsunitele miksib kunstnik oma väljapanekut ka fotodega Veneetsia projektist «Esimehe lugu».

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse direktor Maria Arusoo sõnul on Samma oma kampsunitega praegu kunstis valitsevale  ajavaimule hästi pihta saanud.

17.06.2015 19.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto