T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pariisi lennundusnäitusel näeb USA ja Vene sõjalennukeid vähem

, reporter
Pariisi lennundusnäitusel näeb USA ja Vene sõjalennukeid vähem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pariisi lennundusšõu külastajad üleeile sündmuskohal.
Pariisi lennundusšõu külastajad üleeile sündmuskohal. Foto: SCANPIX

Sel nädalal Prantsusmaal toimuvat Pariisi lennundusnäitust iseloomustab see, et Vene ja USA sõjalennukid püsivad diskreetselt maapinnal ning keskse koha on enda kätte haaranud prantslaste Airbusi ja ameeriklaste Boeingute tihe rebimine lennukitootjaturul, droonid ning ka keskkonnateema.

51. Pariisi lennundusnäitusel eksponeeritakse sel korral USA ja Venemaa sõjalennundustehnikat poliitilistel põhjustel tagasihoidlikumalt kui varem. Ürituse eesmärgiks on ikkagi ostjaid leida ning näiteks Venemaad esindava üheksa tootja käsutuses on selleks kaks paviljoni ja ühe tuhande ruutmeetri pinda. ELi-Vene suhted on praegu küll kehvas seisus, kuid venelased prioriseerivad sellest hoolimata koostööd Euroopa firmadega.

Õhus sööstleb uljalt aga ukrainlaste verivärske Antonov An-178, edasiarendus An-158-st, mis võib anda ukrainlastele ka teatava sõjalise eelise.

Tagasi üles