P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikontroll analüüsis rändepoliitikat

Indrek Mäe
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alar Karis
Alar Karis Foto: Jaanus Lensment

Riigikontrolli eile avalikustatud auditist selgub, et majandusarengu tulevikuväljavaadete parandamiseks peab riik läbi viima tööhõivereformi ning lubama riiki optimaalsel hulgal kvalifitseeritud võõrtööjõudu.

Prognooside järgi väheneb lähema viie aasta jooksul tööealiste inimeste hulk Eestis ligikaudu 50 000 võrra ja 2040. aastaks on praegusega võrreldes 165 000 maksumaksjat vähem. Samal ajal suureneb 65-aastaste ja vanemate inimeste arv viie aasta jooksul ligi 24 000 võrra ning 2040. aastaks on meil praegusega võrreldes 88 000 pensioniealist isikut rohkem.

Hoolimata maksumaksjate hulga vähenemisest peab riik suutma üleval pidada nii pensioni- ja ravikindlustussüsteemi kui ka ühiskonda tervikuna. Seetõttu peetakse auditis Eesti elanike elatustaseme säilimise ja majandusarengu tagamise seisukohalt oluliseks, et kõik otsiksid aktiivselt lahendusi ühiskonna vajadusi katva tulu leidmiseks.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles