Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
18.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti filmi tulevik: lühifilmide kassett «Kontakt» Postimehes Palju õnne Odavbussifirma teatas tulekust Riigikontroll analüüsis rändepoliitikat Tallinna lühiuudised lk 6 Tagakülg Tammemägi ja Kutser peavad reklaamiraha tagasi maksma Kapo pidas kinni kaks Jõhvi vallavõimuga seotud meest Eesti lühiuudised Päästeteenistus teeb tühisõite punase kuke järele Eesti ei keelusta vähkitekitava taimemürgi müümist Majandus Kassapidajate põud sunnib meeleheitlikele tegudele Pärnu suvi meelitas noormehed Maximasse tööle Kallis elektroonika asendab müüjat Aina enam mehi valib kassapidaja ameti Odavbussifirma teatas tulekust Majanduse lühiuudised Välismaa Kvoote arutab tuleval nädalal ülemkogu Pariisi lennundusnäitusel näeb USA ja Vene sõjalennukeid vähem Arvamus Marek Strandberg: riigisektorit ootab giljotiin Liina Kersna: 60 eurot ja illusioon võrdsusest Postimees 1935. aastal: Eesti edukas eksport Juhtkiri: süsteemsed valehäired Robert Kitt: Kreeka valitsusel tekiks probleem juba järgmisel nädalal Päeva karikatuur Kultuur Eesti filmi tulevik: lühifilmide kassett «Kontakt» Postimehes Kuhu tüürid, eesti nüüdisaegne visuaalne mõtlemine? Jaanus Samma esineb tähtsal kunstimessil Sport Spordi lühiuudised 18.06 Valmo Kriisa: ma pole ennast kunagi kellelegi eeskujuks pidanud Peatreener Kerri vale, MVP suur ohverdus ja 40-aastane põud Pikemaks veninud sillaehitus sunnib Eesti treenereid ootama Tallinn Odavbussifirma teatas tulekust Tarbija Taimemürk kästi müügilt ära võtta Tartu Muuseumi tee jääb esialgu riigi abita Pagulaspäeva jalgpallimatš lõppes viigiga Janust aitab avalik kraan Poolehoidu läheb püüdma 24 ideed Helilooja lugu tuli lugejate ette Bluusivennaskond kohtus Emajõelinnas Maarjamõisas töötab ülimoodne südamelabor Ees ootab minek pimedusemaale Varastatud rajakaamera omanik süüdistab politseid tegevusetuses Viie haruga ristile tuleb siiski ringtee Kodumaja annab oma tööle Eesti pikima garantii Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viie haruga ristile tuleb siiski ringtee

1 min lugemist
FOTO: Allikas: OÜ Tinter-Projekt

Aardla tänava viie haruga ristmikust võib sügiseks siiski ringristmik saada, kuigi esimene hange osutus linnale liiga kalliks.

Riigihanke tulemusel kujunenuks algse projekti järgi ümberehituse hinnaks 560 000 eurot, selle sees 60 000 eurot torutööde raha. Abilinnapea Valvo Semilarski ütles, et linn on teinud nüüd pingutusi, et saada tööde hind 250 000 euro raamidesse, ja kui kõik laabub, võetakse ristmiku ümberehitus siiski tänavu ette.

Sügiseks valmis

Semilarski sõnul on projekteerijaga kokkulepe, et nemad suudavad oma töö ära teha kuu lõpuks. «Kui juuli alguses õnnestub hange välja kuulutada, peab see olema üleval kümme päeva. Kui vaidlustusajad on läbi, siis juuli teises pooles peaksime jõudma lepingu sõlmida,» sõnas ta. «Me ei tahaks sellest projektist loobuda.

Parimal juhul oleks teostamise aeg august, ideaalis sooviksime saada selle ringristmiku valmis 1. septembriks. Näeme palju vaeva. » Semilarski ütles, et sellel objektil on mitu korda kohal käidud ja peetud arutelusid, viimasel korral olid kohal projekteerija, liiklusspetsialistid ja linna spetsialistid. «Sai tõsiselt arutatud, kas muudetud lahendus on ohutu, tehtav ja liiklejaile üheselt arusaadav, » sõnas abilinnapea.

Mitu muudatust

Kuivõrd eelmisel hankel selgusid ühikhinnad, on nende põhjal võimalik teha järeldusi, kui palju tuleks kärpida, et mahtuda soovitud raamidesse. Praeguse plaani järgi ei vahetata välja tee aluskihti, pannakse 25 sentimeetrit killustikku ja sellele asfaldikihid. Elektritöid tuleb minimaalselt, kuigi varem oli plaanis ära kaotada õhuliinid.

Praegu on kavas vaid üks elektripost ümber paigutada. Ringi südamik on Semilarski sõnul plaanis rajada nii, et see oleks kena ja roheline. Võimalik, et ohutussaared üksnes värvitakse maha ja hiljem ehitatakse äärekividega saarekesed. «Sõidujoonis sellest ei muutu, » ütles Semilarski. «Liiklusspetsialistid ütlevad, et see ring peaks toimima normaalselt.»

Seotud lood
17.06.2015 19.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto