L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Bluusivennaskond kohtus Emajõelinnas

Bluusivennaskond kohtus Emajõelinnas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tartu bluusiklubi paraadüritus Emajõe Bluus, neljas juba, kolis Antoniuse õue. Peaasjalikult Tartu bändidele lisandus kolm Lätist, ka Normunds Kalnins, Sigulda Bluusi pealik, oli kohal – Balti bluusivennaskonna esimesed õied.

Keskpäeval alustasid Andres Roots ja Raul Terep, alternatiivbluusi maailma tippu kuuluv duo, vokaalset lisa Mikk Tammepõllult. Kõlas uhkelt ja igati bluusiselt. Nende järel tuli lavale Eesti vanemaid toimivaid bluusibände Kolumbus Kris, käredast ja elektrilisest Texase bluusist innustunud kollektiiv, vaheti suupilli lisaks. Tartlaste Kakuke on vaikuseaastad seljataha jätnud ning uue hooga comeback`i tegemas. Järg läks Jääknähtusele, kes liigub fusion`i ja jazzrock`i radadel – mõnus 1970. ja 1980. aastate varasalve kiikamine, ambitsiooni ja vunki küllaga.

Teises kavapooles liitus Jääknähtusega Merca, kes esitas setukeelset luulet bluusilise veendumusega, teravalt ja bravuurikalt, ega teisiti ei kujutaks teda ka ette.

Tagasi üles