T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Helilooja lugu tuli lugejate ette

Raimu Hanson
, Tartu Postimehe reporter
Helilooja lugu tuli lugejate ette
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eino Tubin, «Ballaad.
Eduard Tubina lugu»,
2015,
240 lk.
Eino Tubin, «Ballaad. Eduard Tubina lugu», 2015, 240 lk. Foto: TPM

Täna on helilooja Eduard Tubina 110. sünniaastapäev. Tubina muuseumis Alatskivi lossis tähistatakse seda tema keelpillipalade kontserdiga. Sealsamas tuleb esitlusele hiljuti valminud raamat «Ballaad. Eduard Tubina lugu».

 Raamatu on kirjutanud helilooja poeg Eino Tubin. Tagakaanel on foto, mis on tehtud Alatskivi lossis aasta tagasi mais, kui poeg koos abikaasa Beyhaniga tuli vaatama, kuidas tema isa ja ema Erika vahakuju üles sätiti. Eino Tubin on lugejate ette toonud sisuka ülevaate Eduard Tubina elust ja loomingust.

Raamatus leidub rootsi keeles ja muudes keeltes kirjutanud muusikakriitikute arvamusi helilooja loomingust ja pilguheite suuremate teoste valmimisse. Omaette põnev teema on pagulasest helilooja käigud nõukogustatud sünnimaale. Palju tähelepanu saab tema suur armastus filmimine ja pildistamine.

Tagasi üles