Sisukord
Tänane leht
Postimees
20.06.2015
Eesti Mälumäng Siseministeerium ei näe USA saatkonnal süüd Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakaas Reformierakonna reiting sööstlaskumises Keila-Joal tabalukuskulptuur Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Teravaid elamusi otsimas Välismaa Kreeka jõudis taas maksejõuetuse veerele Taanlased vahetasid punased siniste vastu Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vaba radikaali fenomen Mart Kivastik: 42 grammi Peeter Langovitsi tagasivaade: Keilas avasid printsessid SOS-lasteküla Tõnis Oja: Euroopa on Grexitiga leppinud Päeva karikatuur Arko Oleski essee: vaikimisi Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Presidendina põrunud Bussikonduktorist miljardäriks Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Kultuur Eesti film: 4 kahe miinusega Vuntsid ja diskokera Aja auk. Tehisorkester Psühhedeelia üleküllus Ikka punane Eepiline kolmas tulemine Detroit kohtub Chicagoga Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser ERRi pühadekavva mahuvad heategevuskontsert, võidupüha paraad ja videodisko Meie enda armastatud Rosamunde Sport Spordi lühiuudised Presidendina põrunud Ingrid Puusta: väikeste sammudega medalite suunas Eesti koondist tabas valus tagasilöök Maailma rikkaima sportlase viimane valik võib üllatada Tarbija Bussikonduktorist miljardäriks Külaselts muudab elu maal põnevaks AK Ikka punane Vuntsid ja diskokera Eepiline kolmas tulemine Psühhedeelia üleküllus Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Detroit kohtub Chicagoga Eesti Raudtee otsib juhti Kahju, et vana Supilinn tasapisi kaob Viimased uudised Eesti Elu — Estonian Life Teeme rahval tuju paremaks Meie enda armastatud Rosamunde «Kodu» Eesti südamesõnana Aja auk. Tehisorkester Arko Oleski essee: vaikimisi Eesti film: 4 kahe miinusega Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Kuidas võtab Postimehe žürii kokku Eesti filmi hooaja? Suslaga otse Pärnu kesklinna Arter Kodust keset linna maale elama Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga Horoskoop Suvi algab Suvine «Detektiivimäng» paneb kuulsused üksteist taga ajama Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid Maitsereisid Pakrile privaatkokaga Nõuandeid, millega võiksid mehed oma suvegarderoobi värskendada Ürdimarinaadis kana suvikõrvitsa ja Parmesaniga Mees metsast Suvised moetähed igale maitsele Kunstiteos ja linn Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Tehisorkester

2 min lugemist
Stars On 45 FOTO: Kuvatõmmis

«Stars On 45 Medley» oli plaat, mis võttis 1981. aasta juuni keskel USA Billboardi edetabelis esimese koha sisse. See oli üks anonüümne teos, mis kogus kokku peotäie The Beatlesi hitte ja segas neid hoogsa disko-biidiga.

Tellijale Tellijale

Projekt sündis tegelikult üsna imelikel, kuid samas inimlikel asjaoludel. Nimelt oli muusikaäri asjapulk nimega Willem van Kooten sattunud ühes plaadipoes kuulma disko-megamiksi, mis koosnes Beatlesi, Bugglesi ja Madnessi lugudest ning mõnest tolleaegsest diskohitist nagu Lipps Inc-i «Funky Town». Kuid Van Kooteni hinge hakkas närima hoopis asjaolu, et megamiksis kõlas ka Shocking Blue kuulus lugu «Venus», mille autoriõigusi ta ise omas, kuigi ei mäletanud, et neid mingisugusele projektile oleks lubanud. See pani mõtte käima.

Tegelikult on saamislugu pikem, kuid meie teeme lühemalt – igal juhul tegi ta uurimistööd, jõudis omadega Kanadasse Torontosse, avastas ühe illegaalse miksimisvabriku, mässas mingisuguste paberite ja autoriõigustega, defineeris midagi ümber ja kõige selle tulemusena andis ühele Jaap Eggermonti nimelisele stuudiomuusikute kamba juhile ülesandeks midagi sarnast tekitada. Eggermont siis ka tekitas. Selles miksis oli muidki lugusid peale Beatlesi, kuid raadiojaamad jäid just Beatlesi lugude töötlusi ketrama. Otsustati, et olgu siis The Beatles. «Stars on 45 Medley» algab küll sellesama «Venusega» ja sisaldab ka originaallugu «Stars On 45».

19.06.2015 22.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto