Sisukord
Tänane leht
Postimees
20.06.2015
Eesti Mälumäng Siseministeerium ei näe USA saatkonnal süüd Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakaas Reformierakonna reiting sööstlaskumises Keila-Joal tabalukuskulptuur Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Teravaid elamusi otsimas Välismaa Kreeka jõudis taas maksejõuetuse veerele Taanlased vahetasid punased siniste vastu Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vaba radikaali fenomen Mart Kivastik: 42 grammi Peeter Langovitsi tagasivaade: Keilas avasid printsessid SOS-lasteküla Tõnis Oja: Euroopa on Grexitiga leppinud Päeva karikatuur Arko Oleski essee: vaikimisi Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Presidendina põrunud Bussikonduktorist miljardäriks Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Kultuur Eesti film: 4 kahe miinusega Vuntsid ja diskokera Aja auk. Tehisorkester Psühhedeelia üleküllus Ikka punane Eepiline kolmas tulemine Detroit kohtub Chicagoga Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser ERRi pühadekavva mahuvad heategevuskontsert, võidupüha paraad ja videodisko Meie enda armastatud Rosamunde Sport Spordi lühiuudised Presidendina põrunud Ingrid Puusta: väikeste sammudega medalite suunas Eesti koondist tabas valus tagasilöök Maailma rikkaima sportlase viimane valik võib üllatada Tarbija Bussikonduktorist miljardäriks Külaselts muudab elu maal põnevaks AK Ikka punane Vuntsid ja diskokera Eepiline kolmas tulemine Psühhedeelia üleküllus Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Detroit kohtub Chicagoga Eesti Raudtee otsib juhti Kahju, et vana Supilinn tasapisi kaob Viimased uudised Eesti Elu — Estonian Life Teeme rahval tuju paremaks Meie enda armastatud Rosamunde «Kodu» Eesti südamesõnana Aja auk. Tehisorkester Arko Oleski essee: vaikimisi Eesti film: 4 kahe miinusega Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Kuidas võtab Postimehe žürii kokku Eesti filmi hooaja? Suslaga otse Pärnu kesklinna Arter Kodust keset linna maale elama Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga Horoskoop Suvi algab Suvine «Detektiivimäng» paneb kuulsused üksteist taga ajama Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid Maitsereisid Pakrile privaatkokaga Nõuandeid, millega võiksid mehed oma suvegarderoobi värskendada Ürdimarinaadis kana suvikõrvitsa ja Parmesaniga Mees metsast Suvised moetähed igale maitsele Kunstiteos ja linn Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vuntsid ja diskokera

1 min lugemist
Giorgio Moroder- Deja Vu FOTO: Kuvatõmmis

Giorgio Moroder

Déjà Vu

RCA/Sony

Tellijale Tellijale

Sündimehed eelistavad pidada peamiselt monoloogi ja soovitavalt suletud ruumis, eriti head monoloogid on analoogsündimeestel eriti kinnistes ja pisikestes ruumides. Moroder on ses mõttes natuke ebatüüpiline sündimehetüüp, tema on näoga ikka rahva poole ja oma sõnumit edastab ta ka koostöös teistega. Nii on olnud juba aastaid, täpsemalt öeldes kuuekümnendate lõpust. Tema esimene plaadifirma kandis muide nime Oasis. Ja kes kõik küll on Moroderi lugusid laulnud! David Bowie ja Freddie Mercury teiste hulgas. Paari aasta eest tänu Daft Punki südamlikule hommage’ile taas suurele areenile naasnud, äsja 75-aastaseks saanud Moroderil on säilinud nooruslik ja vitaalne maailmatunnetus ning väärikale vananemisele ta ka vilistab.

Tema seitsmeteistkümnendal albumil laulavad teiste seas Kylie Minogue, Britney Spears, Kelis, Sia ja Charli XCX ja see on muide esimene album pärast täpselt kolmekümneaastast pausi. See on cool plaat, mitte ses mõttes, et vaatame, mida 75-aastane diskokeraga vuntsitaat siis seal askeldab. Siin on päris ehtsat naudingut, kirge ja värskust ning omamoodi mõnusat üle võlli südamlik-lapselikku veidrust ja üldhaaravaid universaalseid kujundeid.

19.06.2015 22.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto