Sisukord
Kultuur
Postimees
20.06.2015
Eesti Mälumäng Siseministeerium ei näe USA saatkonnal süüd Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakaas Reformierakonna reiting sööstlaskumises Keila-Joal tabalukuskulptuur Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Teravaid elamusi otsimas Välismaa Kreeka jõudis taas maksejõuetuse veerele Taanlased vahetasid punased siniste vastu Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1936. aastal: ujuwad teraskindlused Läänemerel Juhtkiri: vaba radikaali fenomen Mart Kivastik: 42 grammi Peeter Langovitsi tagasivaade: Keilas avasid printsessid SOS-lasteküla Tõnis Oja: Euroopa on Grexitiga leppinud Päeva karikatuur Arko Oleski essee: vaikimisi Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Presidendina põrunud Bussikonduktorist miljardäriks Kultuur Kuidas võtab Postimehe žürii kokku Eesti filmi hooaja? Eesti film: 4 kahe miinusega Kahju, et vana Supilinn tasapisi kaob Vuntsid ja diskokera Aja auk. Tehisorkester Psühhedeelia üleküllus Ikka punane Eepiline kolmas tulemine Detroit kohtub Chicagoga Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Sport Spordi lühiuudised Presidendina põrunud Ingrid Puusta: väikeste sammudega medalite suunas Eesti koondist tabas valus tagasilöök Maailma rikkaima sportlase viimane valik võib üllatada Tarbija Bussikonduktorist miljardäriks Külaselts muudab elu maal põnevaks AK Eepiline kolmas tulemine Psühhedeelia üleküllus Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Detroit kohtub Chicagoga Eesti Raudtee otsib juhti Arko Oleski essee: vaikimisi Viimased uudised Eesti Elu — Estonian Life Teeme rahval tuju paremaks Meie enda armastatud Rosamunde «Kodu» Eesti südamesõnana Arter Kodust keset linna maale elama Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga Horoskoop Suvi algab Suvine «Detektiivimäng» paneb kuulsused üksteist taga ajama Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid Maitsereisid Pakrile privaatkokaga Nõuandeid, millega võiksid mehed oma suvegarderoobi värskendada Ürdimarinaadis kana suvikõrvitsa ja Parmesaniga Mees metsast Suvised moetähed igale maitsele Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lood on need, mis loevad

2 min lugemist
Viiu-Marie Rummo «Maailmarändur nööp». Pildid Kadi Kurema Koolibri, 2015 FOTO: Raamat

Pealkiri ja eeslehe kujundusena kasutatud maakaart lubavad teadja moega noogutada – ahah, taas üks väikelasteraamat, mis tutvustab maid ja rahvaid. 

Tellijale

Pealkiri ja eeslehe kujundusena kasutatud maakaart lubavad teadja moega noogutada – ahah, taas üks väikelasteraamat, mis tutvustab maid ja rahvaid. Eks ole säherdusi ju nähtud ka. Heli Illipe-Sootak «Kiisu reisib», Juhani Püttsepp «Anni rännuteel, Anette Langeni „Feliks maailma laste juures» avardavad mudilase maailmataju sellega, et saadavad mänguasja või loomakese tundmatutesse paikadesse, et need lugejale tuttavaks saaksid.

Viiu-Marie Rummo kolmas lasteraamat pole aga nii lihtsalt liigitatav. Jah, laps saab kuueaastasele Leole jutustatud-joonistatud lugudest teada, kus asub Austraalia või Ghana. Mis seal on ja kuidas seal elatakse, pole aga oluline. Oluline on see, et oleme ühel või teisel moel seotud, kasvõi näiteks ühe nööbi kaudu. Tegelikult mistahes eset peos hoides hoiame käest nendel, kes on selle valmistamise ja edasitoimetamise, omamise, kaotamise või kinkimise kaudu sama asjaga kontaktis olnud. Maailm on kogu aeg meie pihus, meiega, ja internetti pole selleks vajagi. On vaja kujutlusvõimet. Selle edendamisega autor oma jutus tegelebki.

19.06.2015 22.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto