Sisukord
Välismaa
Postimees
20.06.2015
Eesti Mälumäng Siseministeerium ei näe USA saatkonnal süüd Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakaas Reformierakonna reiting sööstlaskumises Keila-Joal tabalukuskulptuur Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Teravaid elamusi otsimas Välismaa Kreeka jõudis taas maksejõuetuse veerele Taanlased vahetasid punased siniste vastu Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vaba radikaali fenomen Mart Kivastik: 42 grammi Peeter Langovitsi tagasivaade: Keilas avasid printsessid SOS-lasteküla Tõnis Oja: Euroopa on Grexitiga leppinud Päeva karikatuur Arko Oleski essee: vaikimisi Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Presidendina põrunud Bussikonduktorist miljardäriks Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Kultuur Eesti film: 4 kahe miinusega Vuntsid ja diskokera Aja auk. Tehisorkester Psühhedeelia üleküllus Ikka punane Eepiline kolmas tulemine Detroit kohtub Chicagoga Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser ERRi pühadekavva mahuvad heategevuskontsert, võidupüha paraad ja videodisko Meie enda armastatud Rosamunde Sport Spordi lühiuudised Presidendina põrunud Ingrid Puusta: väikeste sammudega medalite suunas Eesti koondist tabas valus tagasilöök Maailma rikkaima sportlase viimane valik võib üllatada Tarbija Bussikonduktorist miljardäriks Külaselts muudab elu maal põnevaks AK Ikka punane Vuntsid ja diskokera Eepiline kolmas tulemine Psühhedeelia üleküllus Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Detroit kohtub Chicagoga Eesti Raudtee otsib juhti Kahju, et vana Supilinn tasapisi kaob Viimased uudised Eesti Elu — Estonian Life Teeme rahval tuju paremaks Meie enda armastatud Rosamunde «Kodu» Eesti südamesõnana Aja auk. Tehisorkester Arko Oleski essee: vaikimisi Eesti film: 4 kahe miinusega Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Kuidas võtab Postimehe žürii kokku Eesti filmi hooaja? Suslaga otse Pärnu kesklinna Arter Kodust keset linna maale elama Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga Horoskoop Suvi algab Suvine «Detektiivimäng» paneb kuulsused üksteist taga ajama Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid Maitsereisid Pakrile privaatkokaga Nõuandeid, millega võiksid mehed oma suvegarderoobi värskendada Ürdimarinaadis kana suvikõrvitsa ja Parmesaniga Mees metsast Suvised moetähed igale maitsele Kunstiteos ja linn Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaa lühiuudised

2 min lugemist
Vladimir Putin. FOTO: SCANPIX

«Venelased ja ukrainlased on üks rahvas, üks etnos, millel on oma isikupära, aga ka ühine ajalugu, kultuur ja vaimsed juured.»

Venemaa president Vladmir Putin

Kameruni võimud hoiavad lapsi vangis

Kameruni võimud hoiavad vangis 84 last, kes võeti kinni koolidest, mida süüdistatakse äärmusrühmituse Boko Haram toetamises, ütlesid inimõiguslased reedel.

Amnesty Internationali sõnul on lapsi juba mitu kuud süüdistust esitamata kinni peetud ja mõni neist on kõigest viieaastane.

Kameruni võimude väitel on riigi põhjaosa koraanikoolid, kust lapsed pärit, tegelikult Boko Harami võitlejate väljaõppekeskused.

Amnesty Internationali Lääne- ja Kesk-Aafrika piirkonna asedirektor Steve Cockburn kutsub üles lapsi nende vanematele tagasi andma.

Peaaegu kõik nendest on alla 15 aasta vanad ja sellepärast ei luba piirkondlik inimõigusharta, millele alla kirjutanute seas on ka Kamerun, neile kriminaalsüüdistust esitada.

AP-BNS

41 inimest suri reedel Indias Mumbais puskari joomisest saadud mürgistusse. Veel 24 ohvrit on haiglas, nendest poole seisund on kriitiline.

Kambodža õpetab rotte maamiine nuuskima

Kambodža on asunud koolitama Aafrikast toodud rottide eriüksust, et nuuskida välja sõjast alles jäänud maamiinid ja teised plahvatamata lõhkekehad, ütlesid võimud reedel.

Üksus koosneb 15 rotist, kellest mõni kaalub üle kilo. Närilised toodi ühe Belgia vabaühenduse abiga aprillis Tansaaniast, kus miinirotte välja õpetatakse, rääkis Kambodža miiniaktsioonikeskuse (CMAC) peadirektor Heng Ratana.

«Kui rotid eksami ära teevad, hakkame neid kasutama, kui nad läbi kukuvad, lõpetame programmi,» ütles ta.

Väidetavalt ei kasutata rotte mitmes Aafrika riigis, sealhulgas Tansaanias, Mosambiigis ja Angolas, mitte ainult miinide väljanuuskimiseks, vaid ka tuberkuloosi avastamiseks.

Maamiinid ja teised lõhkekehad on nõudnud Kambodžas alates 1979. aastast 20 000 inimese elu. 2014. aastal oli ohvreid 154.

AFP-BNS

Šuvalov: Venemaa ei ole Suur-Euroopa ideest loobunud

Venemaa ei ole sanktsioonidest hoolimata matnud maha mõtet luua euroliiduga koos Suur-Euroopat, ütles esimene asepeaminister Igor Šuvalov.

«See teema ei ole kadunud. Me oleme kogu aeg toetanud Suur-Euroopa ideed ja ühise majandusruumi loomist,» ütles Šuvalov Peterburis rahvusvahelisel majandusfoorumil.

«Meie arvates on (Venemaa ja Euroopa Liidu) pikaleveninud vaidlus uue alusleppe üle suur viga,» lisas ta. «Öeldakse, et Suur-Euroopa idee võib sanktsioonide tõttu maha matta. Mina olen Vene valitsuse liige ja võin kinnitada, et seda teemat ei ole keegi unustanud.»

Interfax-BNS

EL alustab võitlust inimsmugeldajate vastu

Euroopa Liit käivitab järgmisel nädalal esimese etapi oma plaanist Vahemere inimsmugeldajate peatamiseks ja nende paatide hävitamiseks, ütlesid ühenduse ametnikud.

Euroliit kasutab laevu, lennukeid ja droone vaatlusteks ja luureandmete kogumiseks, kuid ei võta ette poliitiliselt tundlikke samme, nagu smugeldajate laevade pardale asumine ja aluste hävitamine. Operatsioon tervikuna nõuab ÜRO heakskiitu ja Liibüa võimude mõningast nõusolekut.

AP-BNS

Seotud lood
19.06.2015 22.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto