P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reformierakonna reiting sööstlaskumises

Indrek Mäe
, reporter
Reformierakonna reiting sööstlaskumises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Pm

Reformierakonna toetajaskonna kaotus peegeldab rahva hinnangut valitsuse viimase aja poliitikale, hindas politoloog Tõnis Saarts, kommenteerides uudisteagentuuri BNS tellitud ja TNS Emori läbiviidud erakondade reitingu juunikuu uuringut.

Reformierakonna toetus on valimispäevaga võrreldes langenud 9,7 protsenti, mis tähendab Saartsi hinnangul, et valitsusparteide viimase aja poliitika pahandab valijaid. «Valimistest on möödas vaid kolm ja pool kuud ning see, et valitsuserakondade toetus on juba niivõrd madal, see on ikkagi erakordne,» ütles ta. Tema sõnul on tavaline, et valitsuserakondade reiting valimiste vahel langeb, kuid pool aastat pärast valimisi veel peaks see veel üsnagi kõrgel püsima. «Vähemalt varasemate Eesti valitsustega on see nii olnud,» märkis ta.

Saarts leiab, et koalitsioonierakondade toetuse nii kiire langus on selge signaal valitsusele: «Reformierakonna toetus on kolme kuuga ligi kolmandiku võrra kukkunud, see on väga selge ohumärk valitsuserakondadele, et paljud valijad pole nende tegevusega rahul,» märkis ta.

Tagasi üles