Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.06.2015
Eesti Mälumäng Siseministeerium ei näe USA saatkonnal süüd Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakaas Reformierakonna reiting sööstlaskumises Keila-Joal tabalukuskulptuur Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Teravaid elamusi otsimas Välismaa Kreeka jõudis taas maksejõuetuse veerele Taanlased vahetasid punased siniste vastu Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vaba radikaali fenomen Mart Kivastik: 42 grammi Peeter Langovitsi tagasivaade: Keilas avasid printsessid SOS-lasteküla Tõnis Oja: Euroopa on Grexitiga leppinud Päeva karikatuur Arko Oleski essee: vaikimisi Vabadus väljendeid valida Lendav rahvavaenlane Presidendina põrunud Bussikonduktorist miljardäriks Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Kultuur Eesti film: 4 kahe miinusega Vuntsid ja diskokera Aja auk. Tehisorkester Psühhedeelia üleküllus Ikka punane Eepiline kolmas tulemine Detroit kohtub Chicagoga Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser ERRi pühadekavva mahuvad heategevuskontsert, võidupüha paraad ja videodisko Meie enda armastatud Rosamunde Sport Spordi lühiuudised Presidendina põrunud Ingrid Puusta: väikeste sammudega medalite suunas Eesti koondist tabas valus tagasilöök Maailma rikkaima sportlase viimane valik võib üllatada Tarbija Bussikonduktorist miljardäriks Külaselts muudab elu maal põnevaks AK Ikka punane Vuntsid ja diskokera Eepiline kolmas tulemine Psühhedeelia üleküllus Lauri Mälksoo: ÜRO 70 Detroit kohtub Chicagoga Eesti Raudtee otsib juhti Kahju, et vana Supilinn tasapisi kaob Viimased uudised Eesti Elu — Estonian Life Teeme rahval tuju paremaks Meie enda armastatud Rosamunde «Kodu» Eesti südamesõnana Aja auk. Tehisorkester Arko Oleski essee: vaikimisi Eesti film: 4 kahe miinusega Nädala plaat. Tänavate räpibuldooser Kuidas võtab Postimehe žürii kokku Eesti filmi hooaja? Suslaga otse Pärnu kesklinna Arter Kodust keset linna maale elama Kodu põnevaks Eesti disainerite abiga Horoskoop Suvi algab Suvine «Detektiivimäng» paneb kuulsused üksteist taga ajama Mart Müürisepp: lunastan Dorian Grayna enda tegusid Maitsereisid Pakrile privaatkokaga Nõuandeid, millega võiksid mehed oma suvegarderoobi värskendada Ürdimarinaadis kana suvikõrvitsa ja Parmesaniga Mees metsast Suvised moetähed igale maitsele Kunstiteos ja linn Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reformierakonna reiting sööstlaskumises

3 min lugemist
FOTO: Pm

Reformierakonna toetajaskonna kaotus peegeldab rahva hinnangut valitsuse viimase aja poliitikale, hindas politoloog Tõnis Saarts, kommenteerides uudisteagentuuri BNS tellitud ja TNS Emori läbiviidud erakondade reitingu juunikuu uuringut.

Tellijale Tellijale

Reformierakonna toetus on valimispäevaga võrreldes langenud 9,7 protsenti, mis tähendab Saartsi hinnangul, et valitsusparteide viimase aja poliitika pahandab valijaid. «Valimistest on möödas vaid kolm ja pool kuud ning see, et valitsuserakondade toetus on juba niivõrd madal, see on ikkagi erakordne,» ütles ta. Tema sõnul on tavaline, et valitsuserakondade reiting valimiste vahel langeb, kuid pool aastat pärast valimisi veel peaks see veel üsnagi kõrgel püsima. «Vähemalt varasemate Eesti valitsustega on see nii olnud,» märkis ta.

Saarts leiab, et koalitsioonierakondade toetuse nii kiire langus on selge signaal valitsusele: «Reformierakonna toetus on kolme kuuga ligi kolmandiku võrra kukkunud, see on väga selge ohumärk valitsuserakondadele, et paljud valijad pole nende tegevusega rahul,» märkis ta.

19.06.2015 22.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto