Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Allan Käro: plahvatust ennetades

Allan Käro FOTO: Liis Treimann

Vägisi jääb mulje, et teoorias, nagu oleks pagulastevastaste meeleolude taga võõraviha ja rassism, on mingi põhimõtteline viga. Võitlus sallimatusega näib neid meeleolusid, mille vastu justkui võideldakse, hoopis erakordse kiirusega tugevdavat.

Tellijale Tellijale

Iseenesest ei ole viimases midagi imelikku, igale jõule tekib võrreldav vastasjõud. Tähelepanu äratab hoopis nende jõudude omavaheline suhe. Kui võitlus käiks n-ö ühisel väljal, siis tooks ühe tugevnemine automaatselt kaasa teise nõrgenemise ja vastupidi. Praegu aga tugevnevad mõlemad täiesti sünkroonis ja üha kiirenevas tempos.

Ka kaudsed mõõtmised ei näi kõnealust teooriat kinnitavat. Kui võõraviha ja rassism oleks ühiskonnas niivõrd tähtsal kohal, siis oleks hiljuti valitud riigikogu koosseis pidanud olema hoopis teistsugune. Ja kui mitte tollal, siis viimase kuu-pooleteise ehk pingete kõrgajal korraldatud avaliku arvamuse küsitlustes peaks see ikkagi tohutu hüppena kajastuma. Vastavas segmendis mahuvad muutused aga veapiiri sisse.

20.06.2015 25.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto