Sisukord
Kergejõustik
Postimees
22.06.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Vaikus pärast tormi: Sotši mängud rullusid üle eesti külast Venemaal Dilbert Male Roolijoodik veedab jaaniöö arestikambris Palju õnne Tagakülg Riik hakkab üksikpensionäridele toetust maksma Eesti lühiuudised 22.06 esikas Kuue sõiduki kokkupõrkes sai kaks inimest vigastada Majandus Majanduse lühiuudised Viljar Arakas: korterihindadel palju kasvuruumi pole Välismaa Libeerias on arglikult kätlema hakatud Kuld rikkaks ei tee Välismaa lühiuudised Hispaanlased võõrustavad Venemaa laevu Arvamus Allan Käro: plahvatust ennetades Postimees 1933. aastal: Eesti-Vene piir leekides Richard Graham: see, mida laps internetis teeb, on tähtis Marti Aavik: digilõhe pea peal? Juhtkiri: väikese inimese kinnisvara huvitaval ajal Päeva karikatuur Kultuur Kaheksa aastat Staliniga Eplik andis välja väliseesti popikogumiku Sport Mercedeste edul lõppu ei paista Spordi lühiuudised Eesti kergejõustik jäi napilt esiliigasse püsima Noored imejooksjad löövad laineid Kullamäe vaimustus Serbia noorte korvpallurite vägevusest Neli kõva kivi ja üks haavatu Tallinn Kuue sõiduki kokkupõrkes sai kaks inimest vigastada Tarbija Praegu on parim aeg mõelda tulevikule Maakondade suurimad jaanituled Telefoniarved maksab laps ise Tartu Võnnu võtab võidupüha vastu puhta mälestussambaga Noor peaks olema valikuteks valmis Alfi toetab lapsi hambaravitoolis Piletisüsteemi nutikus jääb esialgu kasutamata Romantikahõnguline Vintage Chick laieneb Tartusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored imejooksjad löövad laineid

2 min lugemist
Candace Hill. FOTO: ga.milesplit.com

Nädalavahetusel saavutati USAs Seattleʼis naiste 100 meetri jooksus aasta paremuselt üheksas tulemus 10,98 sekundit. Jooksjaks oli 16-aastane USA koolitüdruk Candace Hill, kes kirjutas sellega enda nimele ka noorte maailmarekordi. Selle ajaga oleks Hill saanud Londoni olümpia 100 meetri finaalis seitsmenda koha. «Tundsin, et tuleb hea jooks, aga olen siiani sõnatu ja veidi šokis,» kommenteeris ta oma tulemust kodumaise meedia vahendusel. «See on aeg, mis on jõukohane profisportlastele. On hea tunne ja usun, et mul on suur tulevik. Ehk alustangi juba noorena profisportlase karjääri, kes teab.»

Tellijale Tellijale

Vaid üheksa naist on sel aastal üldse Hillist kiiremini jooksnud, neist kiireim on olnud olümpiavõitja ja maailmameister jamaicalanna Shelly-Ann Fraser-Pryce ajaga 10,81. Maailma juunioride rekordist lahutab Hilli 0,10 sekundit ja seda on tal aega parandada 2018. aastani. Naiste 100 meetri maailmarekord 10,49 kuulub ameeriklanna Florence Griffiths-Joyneri nimele ja pärineb aastast 1988.

Hilli varasem isiklik tippmark 11,21 oli joostud vaid nädal varem, nüüd üritab ta kvalifitseeruda Rio de Janeiro olümpiale. «Treener tahab, et osaleksin katsevõistlustel, ent treener ega ka ma ise ei eelda, et pääsen kohe koondisesse. Täiskasvanute seas on meil väga palju tugevaid jooksjaid ja see on minu kehale suur katsumus,» sõnas tütarlaps. Tema värske maailmarekord annab talle praegu USA selle aasta täiskasvanute edetabelis neljanda koha. 200 meetris on ta parimas jooksus kirja saanud aja 23,05.

20.06.2015 25.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto