Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik hakkab üksikpensionäridele toetust maksma

Kui kehtiv sotsiaalhoolekande seadus ei näe ette sihitatud rahalist toetust üksi elavatele vanaduspensionäridele, siis nüüd plaanib sotsiaalministeerium seda tegema hakata ning esialgse kava järgi oleks toetus 115 eurot aastas.

Tellijale Tellijale

Ühe võimalusena pakub sotsiaalministeerium välja, et toetust hakatakse maksma vanaduspensioniealistele rahvastikuregistri andmetel üksi elavatele pensionäridele, kelle igakuine pension on alla kehtestatud määra. Sealjuures ei sõltu toetuse maksmine riikliku pensioni liigist, vaid määravaks saab see, et isik on vanaduspensioniealine. Seega kuuluvad peale vanaduspensionäride sihtrühma ka samaealised, kuid enne tähtaega vanaduspensionile läinud ning soodustingimustel vanaduspensioni, rahvapensioni ja toitjakaotuspensioni saajad.

Peale vanuse ja üksi elamise on toetuse saamise tingimuseks ka igakuise pensioni suurus. Toetust makstakse vanaduspensioniikka jõudnud pensionäridele, kelle igakuine pension on alla kehtestatud määra, näiteks statistikaameti viimati avaldatud elatusmiinimumi kahekordse määra, milleks on 2016. aastal 406 eurot ühe inimese kohta.

20.06.2015 25.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto