Sisukord
Arvamus
Postimees
22.06.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Vaikus pärast tormi: Sotši mängud rullusid üle eesti külast Venemaal Dilbert Male Roolijoodik veedab jaaniöö arestikambris Palju õnne Tagakülg Riik hakkab üksikpensionäridele toetust maksma Eesti lühiuudised 22.06 esikas Kuue sõiduki kokkupõrkes sai kaks inimest vigastada Majandus Majanduse lühiuudised Viljar Arakas: korterihindadel palju kasvuruumi pole Välismaa Libeerias on arglikult kätlema hakatud Kuld rikkaks ei tee Välismaa lühiuudised Hispaanlased võõrustavad Venemaa laevu Arvamus Allan Käro: plahvatust ennetades Postimees 1933. aastal: Eesti-Vene piir leekides Richard Graham: see, mida laps internetis teeb, on tähtis Marti Aavik: digilõhe pea peal? Juhtkiri: väikese inimese kinnisvara huvitaval ajal Päeva karikatuur Kultuur Kaheksa aastat Staliniga Eplik andis välja väliseesti popikogumiku Sport Mercedeste edul lõppu ei paista Spordi lühiuudised Eesti kergejõustik jäi napilt esiliigasse püsima Noored imejooksjad löövad laineid Kullamäe vaimustus Serbia noorte korvpallurite vägevusest Neli kõva kivi ja üks haavatu Tallinn Kuue sõiduki kokkupõrkes sai kaks inimest vigastada Tarbija Praegu on parim aeg mõelda tulevikule Maakondade suurimad jaanituled Telefoniarved maksab laps ise Tartu Võnnu võtab võidupüha vastu puhta mälestussambaga Noor peaks olema valikuteks valmis Alfi toetab lapsi hambaravitoolis Piletisüsteemi nutikus jääb esialgu kasutamata Romantikahõnguline Vintage Chick laieneb Tartusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marti Aavik: digilõhe pea peal?

2 min lugemist
Marti Aavik FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Politseinikust sõber rääkis kunagi sellise loo. «Palun minu personaalarvuti nr 121212122 ühendada ülemaailmsesse arvutivõrku internet,» kirjutas uuendusmeelne uurija avaldusse. Majanduspealik kutsus ta oma kabinetti, keerutas avaldust näppude vahel ja küsis: «Miks sul just rahvusvahelist vaja on?» Noor politseinik jäi talle mõistmatult otsa vaatama. «No kas sulle Eesti omast ei piisa?»

Tellijale Tellijale

Ma ei saa pead panti anda, et kõik täpselt nii juhtus ja et aasta oli just täpselt 1995, aga … Just samast aastast mäletan juttu ühega oma toonastest leivaisadest. Kusjuures ta oli ise tehnoloogiafirma omanik ja kahtlemata teadis, mida rääkis. «Ega Eesti firmade osas internetist midagi eriti leida pole,» ütles ta, viseerides minu töökohale netiühenduse loomist (vist siis modemi ostu).

Meil kipub meelest minema, et tiigrihüppel, e-Eestil jpm on ajalugu ning ühes sellega rohkem või vähem tinglikud alguspunktid. Vaatan selle mineviku statistilisi kirjeldusi ja mõtlen teatava imestusega, et kui ma ise 1992. aastal internetti kasutama hakkasin, oli see kogu maailmas tõepoolest väheste värk.

20.06.2015 25.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto