K, 29.11.2023

Tüüpilisi julgeolekuriske: vaesus ja korruptsioon

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiiresti «külla saadetavad» liitlaste sõdurid peaks olema heidutusvahend ka nn roheliste mehikeste ilmumisel.
Kiiresti «külla saadetavad» liitlaste sõdurid peaks olema heidutusvahend ka nn roheliste mehikeste ilmumisel. Foto: AP/Scanpix

Lokkav vaesus, rahulolematu rahvusvähemus, korruptsioon, mis muuseas võimaldab poliitikuid ära osta, tõi NATO kaitseministrite kohtumise eel ajakirjanikele anonüümselt taustu selgitanud ametnik näiteid sellest, kuidas ühe või teise liikmesriigi haavatav külg võib saada punktiks, kust hakkab hargnema nendevastane hübriidsõda.

«Me peame aru saama, et hübriidsõda pole asi iseeneses. Paljud neist asjadest pole ilmtingimata illegaalsed,» jätkas ta. «Ebasõbralik ostja mõnele NATO riigi sadamale võib olla märk millestki halvemast juhtumas tulevikus, aga samas ka mitte midagi tähelepanuväärset.»

Kõigi eelkirjeldatud küsimuste puhul on tema sõnul aga ilmselge, et esimene vastutaja ja probleemi soovitavalt eos lahendaja peaks olema vastava liikmesriigi valitsus. Sealt järgmisena on teised rahvusvahelised organisatsioonid, kes peaksid vahele astuma, enne kui kord on NATO kui sõjalise liidu käes. Näiteks EL oma majanduslike ja diplomaatiliste hoobadega või OECD vaatlejatega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles