R, 8.12.2023

Kanada kaitseminister sai rinda Kohvrit toetava lindi

Evelyn Kaldoja
, Brüssel
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Alari Paluots

Kui Kanada üsna vastne kaitseminister Jason Kenney eile õhtul Brüsselis Eesti kolleegi Sven Mikseriga kokku sai, oli tal üks eripalve: kas ta saaks endale ka rinnas kandmiseks kollase lindi, mis sümboliseerib nõudmist, et Eston Kohver lastaks vabaks.

Kohvri olukord oli üks teemasid, mis Kenneyle erilist huvi pakkus. Veel olulisem oli suure ukrainlaste kogukonnaga riigi ministrile aga olukord Ukrainas. Vahtralehemaa ise on Ukrainat kõvasti toetanud nii n-ö mittetapva sõjalise varustuse kui ka tavalise majandusliku ja rahalise abiga. Samuti on nad uhked, et nende kaitseväelased käivad instruktoritena Ukraina armeed koolitamas.

Põhjus, miks Mikser ja Kenney korraga Brüsselisse sattusid, oli NATO kaitseministrite kohtumine. Kui Ukraina spetsiifiliselt tuleb seal jutuks täna hommikul, siis eile räägiti alliansi enda julgeolekut puudutavatest teemadest, mis neil päevil tõukuvad suuresti samuti Venemaa agressioonist oma naaberriigi kallal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles