E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aeg hoiab sõpru häid

Verni Leivak
, Arteri toimetaja
Aeg hoiab sõpru häid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Verni Leivak.
Verni Leivak. Foto: Tairo Lutter

Elu jooksul kohtub inimene tuhandete teistega – mõnega suhtleb vaid hetke, mõnega aastaid, mõni tutvus jääb püsima kogu eluks. Ja just sellised tuttavad on ehk kõige väärtuslikumad.

Facebook on vanade tuttavate taasleidmisel lausa hindamatu väärtusega. Aastatega on mind sealt avastanud paljud lapsepõlvesõbrad, klassi-, sõjaväe- ja ülikoolikaaslased, paljud inimesed, kellega mind seovad ühiselt veedetud toredad ajad. Mis sest, et enamikuga nendest ma iga päev ei suhtle – teame lihtsalt, et oleme üksteisele olemas, ja seda polegi nii vähe.

Seda enam tegi rõõmu paar kuud tagasi saabunud sõnum ühelt Leedu poolakalt, et ta kavatseb üle hulga aja Tallinna väisata. Tema viimasest külaskäigust oli möödas umbes viisteist aastat. Ja sealt ta tuli – rõõmsameelne, tuttav lõbus naeratus näol, külakost seljakotis. Nõnda kuluski läinud nädalavahetus vanalinnas rändamisele, Olde Hansas ja linnahalli varemete juures istumisele, Kadrioru, Pirita, Keila-Joa ning pankranniku imetlemisele, mida geograafi haridusega külaline ilmtingimata oma silmaga näha tahtis. Vabaduse väljaku totaalne muundumine pani ta õhku ahmima, ühes kohvikus kõlanud eestikeelse poplaulu taaskuulmine aga tõi kananaha ihule.

Tagasi üles