Sisukord
Kultuur
Postimees
29.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakaas Rapla lennuväljal peeti lennupäeva Värskast sai nädalavahetuseks soome-ugri kultuuri süda Eesti lühiuudised Poliitiline jalad sirgu olek lõpeb peagi Majandus Kreeka valis lõputu õuduse asemel õudse lõpu Eesti antud garantiid ilmselt käiku ei lähe Maksmata jätmine ei tähenda veel maksejõuetust Kreeka tõukas euroala määramatusse Homme ei juhtu midagi erilist Arendajad pressivad Eesti jõukaimasse valda Välismaa Kreeka valis lõputu õuduse asemel õudse lõpu Maksmata jätmine ei tähenda veel maksejõuetust Eesti antud garantiid ilmselt käiku ei lähe Kreeka tõukas euroala määramatusse Homme ei juhtu midagi erilist Terrorihirm liidab kuveitlasi Terror prantsuse moodi: pea maha ja pilt sõbrale Tuneesia rannamõrvar fännas jalgpalli, räppi ja džihaadi Arvamus Postimees 1921. aastal: vaja on päevahuvidest kõrgemalolevat majanduspoliitikat Ahto Lobjakas: Kreeka E Urve Eslas: räägime siis pealegi ilmast Kristina Kallas: kas Euroopat on tabanud põgeniketulv? Juhtkiri: kõik võib olla tuksis, aga lootus püsib Kõva sõna Kultuur Maailma luuakse lugudega Sport Spordi lühiuudised Cretu plaanib Euroopa liigas alustada põhimeestega ja hiljem rohkem katsetada Serbia ime, Prantsusmaa finaalineedus ja uus Maria Jõeäär rikkus Taaramäe ja Kangerti Vändra idülli Post muserdas kehvas seisus Kaljut Tallinn Tallinna teeremondi tippaeg algab kolmapäeval Rapla lennuväljal peeti lennupäeva Tarbija Katse: milline piim säilib külmkapis avatult kõige kauem Tartu Linnavolikogus: mis maksab tasuta sõidu õigus? Tartu linna päev vallutab südalinna Tartus on pagulastele tööd, aga pole kodu Rongide uus peatumiskoht külvab Tartu vaksalis segadust Kirjanik tuli sahtlist välja kui kunstnik Puhja vald tahab Rekule jõesadamat Tartu neiud asuvad õppima Araabia Ühendemiraatides Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu linna päev vallutab südalinna

1 min lugemist
Tartu linna päev möödunud aastal - tantsud ajas ja ruumis. FOTO: Margus Ansu

Esmaspäev on kesklinnas, raamatukogudes ja muuseumides Tartu linna päev. Lisaks toimuvad ekskursioonid ning autasustatakse kuldpulmapaare, silmapaistvaid tartlasi ja kaunimaid kodusid.

Korraldaja, Tiigi Seltsimaja projektijuht Aile Parmsoo rääkis, et sel aastal on tähelepanu all põneva ajalooga Rüütli tänav. Sellega seoses tuleb seal näiteks giidiekskursioon pikki tänavat, et tuua esile, mida me võib-olla argipäevas ei märka.

«Esiteks see, et kivisillutise vahel paiknevad puiduraamid märgivad majade asukohti, mis vanasti ulatusid praegusele tänavale välja,» kirjeldas Parmsoo. «Rüütli tänaval on üleüldse väga palju põnevaid maju ning see koosnes kunagi tegelikult kolmest tänavast.»

See, et mitmed üritused toimuvad sildadel või seoses nendega, on seotud Tartu linnamuuseumi näitusega Kaarsillal ja «Üle jõe» projektiga. Näitus Kaarsillal heidab Parmsoo sõnul pilgu sellele, missugused vaated olid jõe ääres enne sõda. Sellest tulenevalt tuleb ka giidiga rattaekskursioon, mis viib inimesed jällegi tänastele sildadele.

Lisaks on võimalik külastada mitmeid asutusi, mis tavaliselt on linnarahvale suletud: näiteks uus Annelinna päästekomando maja, Vanemuise väike maja ning Pauluse kirik ühes keldri ja kellatorniga.

Kas teate?

Südalinn

Päev algab kell 10 hommikukohviga koos linnapeaga Raekoja platsil, millele järgnevad keskpäeval ekskursioon Rüütli tänaval ja mälumäng Ruunipizzas. Kell 18 avatakse Peeter Põllu park.

Muusika-aasta tähistamine

Alates kella 16.30st kontserdid Hugo Treffneri gümnaasiumi, Rüütli 11 ja Rüütli 6 treppidel ning Rüütli 14 rõdul.

Muuseumid

Avatud on näitused Tartu linnamuuseumis ja ERMi postimuuseumis. Toimuvad ekskursioonid Eesti spordimuuseumis, Kaarsillal, TÜ kunstimuuseumis ja ratastega mööda Tartu sildasid.

Tartu linnaraamatukogud ja harukogud

Päev läbi lahendatakse Tartu linna päeva ristssõnasid, toimuvad muinasjutuhommikud, ekskursioonid ja linnaraamatu külgrõdul etteasted.

Avatud uksed

Ekskursioonid Annelinna päästekomandos, Tartu päästekomandos ja Tartu ratsakoolis. Samuti jalutuskäigud Tartu seikluspargis, Vanemuise väikses majas ja Pauluse kirikus.

Täpsema kavaga saab tutvuda siin.

Seotud lood
27.06.2015 30.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto