Sisukord
Kultuur
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (11) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (4) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (1) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (1) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu linna päev vallutab südalinna

1 min lugemist
Tartu linna päev möödunud aastal - tantsud ajas ja ruumis. FOTO: Margus Ansu

Esmaspäev on kesklinnas, raamatukogudes ja muuseumides Tartu linna päev. Lisaks toimuvad ekskursioonid ning autasustatakse kuldpulmapaare, silmapaistvaid tartlasi ja kaunimaid kodusid.

Korraldaja, Tiigi Seltsimaja projektijuht Aile Parmsoo rääkis, et sel aastal on tähelepanu all põneva ajalooga Rüütli tänav. Sellega seoses tuleb seal näiteks giidiekskursioon pikki tänavat, et tuua esile, mida me võib-olla argipäevas ei märka.

«Esiteks see, et kivisillutise vahel paiknevad puiduraamid märgivad majade asukohti, mis vanasti ulatusid praegusele tänavale välja,» kirjeldas Parmsoo. «Rüütli tänaval on üleüldse väga palju põnevaid maju ning see koosnes kunagi tegelikult kolmest tänavast.»

See, et mitmed üritused toimuvad sildadel või seoses nendega, on seotud Tartu linnamuuseumi näitusega Kaarsillal ja «Üle jõe» projektiga. Näitus Kaarsillal heidab Parmsoo sõnul pilgu sellele, missugused vaated olid jõe ääres enne sõda. Sellest tulenevalt tuleb ka giidiga rattaekskursioon, mis viib inimesed jällegi tänastele sildadele.

Lisaks on võimalik külastada mitmeid asutusi, mis tavaliselt on linnarahvale suletud: näiteks uus Annelinna päästekomando maja, Vanemuise väike maja ning Pauluse kirik ühes keldri ja kellatorniga.

Kas teate?

Südalinn

Päev algab kell 10 hommikukohviga koos linnapeaga Raekoja platsil, millele järgnevad keskpäeval ekskursioon Rüütli tänaval ja mälumäng Ruunipizzas. Kell 18 avatakse Peeter Põllu park.

Muusika-aasta tähistamine

Alates kella 16.30st kontserdid Hugo Treffneri gümnaasiumi, Rüütli 11 ja Rüütli 6 treppidel ning Rüütli 14 rõdul.

Muuseumid

Avatud on näitused Tartu linnamuuseumis ja ERMi postimuuseumis. Toimuvad ekskursioonid Eesti spordimuuseumis, Kaarsillal, TÜ kunstimuuseumis ja ratastega mööda Tartu sildasid.

Tartu linnaraamatukogud ja harukogud

Päev läbi lahendatakse Tartu linna päeva ristssõnasid, toimuvad muinasjutuhommikud, ekskursioonid ja linnaraamatu külgrõdul etteasted.

Avatud uksed

Ekskursioonid Annelinna päästekomandos, Tartu päästekomandos ja Tartu ratsakoolis. Samuti jalutuskäigud Tartu seikluspargis, Vanemuise väikses majas ja Pauluse kirikus.

Täpsema kavaga saab tutvuda siin.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto