K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pagulaste vastuvõtmine jääb vabatahtlikuks

Evelyn Kaldoja
, Brüssel
Pagulaste vastuvõtmine jääb vabatahtlikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2006. aasta mai: Kanaaridele Gran Tarajali randa jõudnud migrant. Tänaseks on Hispaaniast saanud eeskujulik näide tagasisaatmistega illegaalse rände tõkestamises.
2006. aasta mai: Kanaaridele Gran Tarajali randa jõudnud migrant. Tänaseks on Hispaaniast saanud eeskujulik näide tagasisaatmistega illegaalse rände tõkestamises. Foto: Reuters/ScanPix

Euroopa Liidu valitsusjuhid jõudsid ööl vastu reedet Brüsselis üksmeelele, et juulis lepitakse kokku, kuidas jagada liikmesriikide vahel kahe aasta jooksul vabatahtlikult ning riikide võimekust arvestades 60 000 põgenikku.

Kui muidu iseloomustatakse poolakast uue ELi liidunõukogu presidendi Donald Tuski ülemkogusid kui mõnevõrra lühemaid ja konkreetsemaid kui tema belglasest eelkäija Herman Van Rompuy omi, siis migratsiooniteema puhul oli ka tema piisavalt abitu, et ELi riigipeade ja valitsusjuhtide arutelu Brüsseli eurokvartalis kestaks peaaegu kella kolmeni öösel.

Lõpuks jõuti vähima ühisosani. «Migrandid, kel pole seaduslikku õigust tulla ELi, tuleb tagasi saata,» teatas Tusk.

Märksõnad
Tagasi üles