T, 17.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vasikate, varssade ja tallede aeg

Loomaaia uudised
Postimees
Vasikate, varssade ja tallede aeg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Buhhaara hirvelehm vasikaga.
Buhhaara hirvelehm vasikaga. Foto: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Möödunud reedel sündinud esimesele buhhaara hirve (pildil) vasikale järgnesid esmaspäeval teine ja kolmas. Kulaaniaedikus kepsutab nüüd kaks pikakoivalist kulaanivarssa: laupäeval ilmavalgust näinud teine varss ei taha kahenädalasest vanusevahest hoolimata esimesele alla jääda. Nädalaga on juurde sündinud veel kaks dagestani tuuri tallekest ja üks tagakaukaasia mägilamba tall.

Pühapäeval koorus inkubaatoris randhane tibu, teisipäevaks oli koorunud kaks vööthane tibu. Õnnekurgedest kasuvanemate vahel võib tähelepanelik silm tabada aedikurohus valgekurgede jaanipäeval munast väljunud roostepruuni sulestikuga tibu.

Kahe tibuga valgepõsklaglede paar loomaaia linnutiikidel tõrjub vapralt vareste rünnakuid. Sealsamas tiikidel jalutavatele loomaaia toonekurgedele aga lendas külla üks vabalt elav valge-toonekurg.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles