Sisukord
Uudised
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (11) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (5) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (1) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (1) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus on pagulastele tööd, aga pole kodu

1 min lugemist
Järjekordsed põgenikud Itaalia rannikul. FOTO: Reuters/ScanPix

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et Tartu linnal ei ole võimalik pagulasi vastu võtta, sest ei ole vabu sotsiaaleluruume, kuhu võiks paigutada kedagi, kes liigituksid pagulaste mõiste alla. «Meil ei ole seda vaba ressurssi,» tõdes ta.

Tartu linnavalitsus moodustas pühade eel töörühma, et hinnata, kui palju pagulasi suudaks Tartu vastu võtta, kui Eesti valitsus neid siia suunama hakkab. Euroopa valitsusjuhid leppisid eelmisel nädalal kokku, et kohustuslikke pagulaskvoote riikidele ei tule.

«On olnud ainult üks koosolek,» ütles töörühma juht abilinnapea Artjom Suvorov. «Teine koosolek tuleb siis, kui on teada, mis hakkab juhtuma Euroopa Liidus, palju Eesti on valmis pagulasi vastu võtma ja palju neid suunatakse Lõuna-Eestisse ja Tartu piirkonda. Enne seda meil ei ole infot. Niisama koos käia ei ole mõtet.»

Suvorov ütles, et pagulaste vastuvõtu võimekuse hindamiseks on mitu kriteeriumi. Esiteks eluruumid, aga nagu ka linnapea nimetas, vabu sotsiaalkortereid ei ole. Sotsiaalkortereid on vajaka tartlastelegi.

Teine kriteerium on suutlikkus pakkuda õpet ja ümberõpet. Suvorov sõnas, et Tartu kutsehariduskeskus suudaks koolitada, aga arvu ei osata nimetada.

Kolmas kriteerium, mis abilinnapea välja tõi, on töökohad. Suvorovi sõnul oleks Tartumaal tööd leida umbes poolesajale inimesele, pakkuda oleks lihttöid, ka ametikohti metallitööstuses.

«Meie seisukoha järgi on integratsiooni põhiosaks  see, et inimene õpiks ja teeks ümberõpet riigikeeles, meie ülesanne on panna teda eesti keelt õppima,» ütles Suvorov. «Keeleoskus näitab, et inimesel on soovi jääda Tartusse, et Tartu ei ole tema jaoks bussipeatus Skandinaaviasse. See näitab, et tal on tõsi taga ja ta soovib siia jääda.»

«Numbritega ei taha spekuleerida, ükskõik, mis numbri ma välja tooksin, oleks see laest võetud,» lisas Suvorov.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto