Sisukord
Uudised
Postimees
29.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakaas Rapla lennuväljal peeti lennupäeva Värskast sai nädalavahetuseks soome-ugri kultuuri süda Eesti lühiuudised Poliitiline jalad sirgu olek lõpeb peagi Majandus Kreeka valis lõputu õuduse asemel õudse lõpu Eesti antud garantiid ilmselt käiku ei lähe Maksmata jätmine ei tähenda veel maksejõuetust Kreeka tõukas euroala määramatusse Homme ei juhtu midagi erilist Arendajad pressivad Eesti jõukaimasse valda Välismaa Kreeka valis lõputu õuduse asemel õudse lõpu Maksmata jätmine ei tähenda veel maksejõuetust Eesti antud garantiid ilmselt käiku ei lähe Kreeka tõukas euroala määramatusse Homme ei juhtu midagi erilist Terrorihirm liidab kuveitlasi Terror prantsuse moodi: pea maha ja pilt sõbrale Tuneesia rannamõrvar fännas jalgpalli, räppi ja džihaadi Arvamus Postimees 1921. aastal: vaja on päevahuvidest kõrgemalolevat majanduspoliitikat Ahto Lobjakas: Kreeka E Urve Eslas: räägime siis pealegi ilmast Kristina Kallas: kas Euroopat on tabanud põgeniketulv? Juhtkiri: kõik võib olla tuksis, aga lootus püsib Kõva sõna Kultuur Maailma luuakse lugudega Sport Spordi lühiuudised Cretu plaanib Euroopa liigas alustada põhimeestega ja hiljem rohkem katsetada Serbia ime, Prantsusmaa finaalineedus ja uus Maria Jõeäär rikkus Taaramäe ja Kangerti Vändra idülli Post muserdas kehvas seisus Kaljut Tallinn Tallinna teeremondi tippaeg algab kolmapäeval Rapla lennuväljal peeti lennupäeva Tarbija Katse: milline piim säilib külmkapis avatult kõige kauem Tartu Linnavolikogus: mis maksab tasuta sõidu õigus? Tartu linna päev vallutab südalinna Tartus on pagulastele tööd, aga pole kodu Rongide uus peatumiskoht külvab Tartu vaksalis segadust Kirjanik tuli sahtlist välja kui kunstnik Puhja vald tahab Rekule jõesadamat Tartu neiud asuvad õppima Araabia Ühendemiraatides Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus on pagulastele tööd, aga pole kodu

1 min lugemist
Järjekordsed põgenikud Itaalia rannikul. FOTO: Reuters/ScanPix

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et Tartu linnal ei ole võimalik pagulasi vastu võtta, sest ei ole vabu sotsiaaleluruume, kuhu võiks paigutada kedagi, kes liigituksid pagulaste mõiste alla. «Meil ei ole seda vaba ressurssi,» tõdes ta.

Tartu linnavalitsus moodustas pühade eel töörühma, et hinnata, kui palju pagulasi suudaks Tartu vastu võtta, kui Eesti valitsus neid siia suunama hakkab. Euroopa valitsusjuhid leppisid eelmisel nädalal kokku, et kohustuslikke pagulaskvoote riikidele ei tule.

«On olnud ainult üks koosolek,» ütles töörühma juht abilinnapea Artjom Suvorov. «Teine koosolek tuleb siis, kui on teada, mis hakkab juhtuma Euroopa Liidus, palju Eesti on valmis pagulasi vastu võtma ja palju neid suunatakse Lõuna-Eestisse ja Tartu piirkonda. Enne seda meil ei ole infot. Niisama koos käia ei ole mõtet.»

Suvorov ütles, et pagulaste vastuvõtu võimekuse hindamiseks on mitu kriteeriumi. Esiteks eluruumid, aga nagu ka linnapea nimetas, vabu sotsiaalkortereid ei ole. Sotsiaalkortereid on vajaka tartlastelegi.

Teine kriteerium on suutlikkus pakkuda õpet ja ümberõpet. Suvorov sõnas, et Tartu kutsehariduskeskus suudaks koolitada, aga arvu ei osata nimetada.

Kolmas kriteerium, mis abilinnapea välja tõi, on töökohad. Suvorovi sõnul oleks Tartumaal tööd leida umbes poolesajale inimesele, pakkuda oleks lihttöid, ka ametikohti metallitööstuses.

«Meie seisukoha järgi on integratsiooni põhiosaks  see, et inimene õpiks ja teeks ümberõpet riigikeeles, meie ülesanne on panna teda eesti keelt õppima,» ütles Suvorov. «Keeleoskus näitab, et inimesel on soovi jääda Tartusse, et Tartu ei ole tema jaoks bussipeatus Skandinaaviasse. See näitab, et tal on tõsi taga ja ta soovib siia jääda.»

«Numbritega ei taha spekuleerida, ükskõik, mis numbri ma välja tooksin, oleks see laest võetud,» lisas Suvorov.

Seotud lood
27.06.2015 30.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto