Sisukord
Välismaa
Postimees
29.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakaas Rapla lennuväljal peeti lennupäeva Värskast sai nädalavahetuseks soome-ugri kultuuri süda Eesti lühiuudised Poliitiline jalad sirgu olek lõpeb peagi Majandus Kreeka valis lõputu õuduse asemel õudse lõpu Eesti antud garantiid ilmselt käiku ei lähe Maksmata jätmine ei tähenda veel maksejõuetust Kreeka tõukas euroala määramatusse Homme ei juhtu midagi erilist Arendajad pressivad Eesti jõukaimasse valda Välismaa Kreeka valis lõputu õuduse asemel õudse lõpu Maksmata jätmine ei tähenda veel maksejõuetust Eesti antud garantiid ilmselt käiku ei lähe Kreeka tõukas euroala määramatusse Homme ei juhtu midagi erilist Terrorihirm liidab kuveitlasi Terror prantsuse moodi: pea maha ja pilt sõbrale Tuneesia rannamõrvar fännas jalgpalli, räppi ja džihaadi Arvamus Postimees 1921. aastal: vaja on päevahuvidest kõrgemalolevat majanduspoliitikat Ahto Lobjakas: Kreeka E Urve Eslas: räägime siis pealegi ilmast Kristina Kallas: kas Euroopat on tabanud põgeniketulv? Juhtkiri: kõik võib olla tuksis, aga lootus püsib Kõva sõna Kultuur Maailma luuakse lugudega Sport Spordi lühiuudised Cretu plaanib Euroopa liigas alustada põhimeestega ja hiljem rohkem katsetada Serbia ime, Prantsusmaa finaalineedus ja uus Maria Jõeäär rikkus Taaramäe ja Kangerti Vändra idülli Post muserdas kehvas seisus Kaljut Tallinn Tallinna teeremondi tippaeg algab kolmapäeval Rapla lennuväljal peeti lennupäeva Tarbija Katse: milline piim säilib külmkapis avatult kõige kauem Tartu Linnavolikogus: mis maksab tasuta sõidu õigus? Tartu linna päev vallutab südalinna Tartus on pagulastele tööd, aga pole kodu Rongide uus peatumiskoht külvab Tartu vaksalis segadust Kirjanik tuli sahtlist välja kui kunstnik Puhja vald tahab Rekule jõesadamat Tartu neiud asuvad õppima Araabia Ühendemiraatides Meelelahutus Koomiks Sudoku

Terror prantsuse moodi: pea maha ja pilt sõbrale

1 min lugemist
Oma ülemuselt pea maha raiunud Yassin Salhi enda nägu avalikkus veel ei tunne - korrakaitsjad katsid selle rahva eest täpilise rätiga. FOTO: SCANPIX

Prantsusmaa uurijad tegid avastuse: reedel Lyoni linna lähistel Ameerika ettevõttele kuuluvas keemiatehases plahvatuse korraldanud 35-aastane Yassin Salhi mitte ainult ei raiunud enne seda oma ülemusel Hervé Comaral pead otsast. Ta tegi endast koos trofeega ka pildi ja saatis selle nutitelefonilt edasi. Veel enne, kui Comara pea leiti väravate lähistelt islamilippudesse mähituna. 

Uurijatel pole veel õnnestunud kindlaks teha, keda täpselt verise ülesvõttega rõõmustati. Pilt läks teele Kanada telefonikoodiga numbrile. Kuulujuttu, nagu oleks foto adressaat juba Süürias võitlemas, ei ole ametkonnad kinnitanud. Salhi ise pole seni nõustunud uurijatega sõnagi vahetama, kirjutab Guardian.

Rahuliku Rhône-Alpes’i piirkonna elanikke vaevab küsimus: kuidas jõudis juba aastail 2006–2008 julgeolekujõudude huviorbiidis olnud Salhi reaalsete tegudeni? Lyoni eeslinna Saint-Priesti elanikud, kelle naabrina mees viimased pool aastat elas, kirjeldasid tema peret kui normaalset ja mitte millegagi silma paistvat. Mees küll naabreid ei teretanud, kuid käis see-eest oma kolme lapsega hoovis vutti tagumas.

Hiljem selgus, et Salhi langes islamistide küüsi juba enne linna kolimist. «Ta rääkis minuga Islamiriigist – aga küsis ainult minu arvamust, mitte ei kiitnud seda rühmitust,» vahendab Guardian tapja ühe kunagise sõbra juttu. Tulevane mõrvar muutus ka väliselt: kasvatas habeme, hakkas suhtlema peamiselt endast nooremate ja musta riietuvate sookaaslastega ning arutas nendega Aafrikas Malis toimuvat – kuidas Prantsusmaa sõdurid aitavad seal äärmuslaste vastu võidelda. Üks naaber helistas suise politseisse ja hoiatas – Salhi muutub üha äärmuslikumaks.

Jõuametid on suunanud oma ponnistused sellele, et leida inimene või inimesed, kelle süül Salhi vaated aina enam radikaliseerusid. Kuluaarides kõneldakse kellestki «Suurest Alist» – poolmüütilise staatusega äärmuslikust imaamist, kes levitavat piirkonnas mürgist mõtteviisi. Tema mõju alla langenud ka Salhi.

Politsei pole seni veel leidnud ühtegi motiivi ega ka seost mõne välismaise liikumisega.

Seotud lood
27.06.2015 30.06.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto