Sisukord
Uudised
Postimees
01.07.2015
Eesti Mälumäng Vao küla rahvas soovib pagulaste arvu vähendamist majutuskeskuses Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Päästva vähiravi saamine seisab haigekassa taga Välisminister kaasati Autorollo patuste ringi Eesti lühiuudised Päästjad võtsid Vabaduse väljakul mõõtu Mida teistes riikides pagulastest räägitakse? Pevkur: eelistame kristlasi ja naisi Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik Kuidas pagulased Eestisse jõuavad? Majandus Rändlustasud peagi ajalugu Majanduse lühiuudised Muugale tuleb LNG terminal Estonian Air jätkab kahjumitaktis Välismaa Välismaa lühiuudised Tsipras tahab uut abipaketti Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku Arvamus Toomas Peterson: kas odavlennufirmaks muutumine päästaks Estonian Airi? Vambola Paavo: surmad, mis ei lähe korda Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel Kultuur Seigeldes Ozi võlumaal Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena Sport Spordi lühiuudised Kati Ojaloo: vasaraheide on väga äge ala Kas särtsu täis sari kukutab kuninga vormelitroonilt? Tülist käärlöögi üle tulise poolfinaalini Tarbija Uudsed testid aitavad kärpida sporditrauma ohtu Tartu Elvas esinev Francis Goya: eestlased on romantikud Uued kaldapiirded tulevad Emajõe äärde sügiseks Autod kaovad läbi optilise illusiooni maa alla Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu Tartu operatsiooniõde on Euroopa esiviisikus Kesklinna tuleb uus foor ja kergliiklustee Tartu ehitusjärelevalve juht selgitab, mida toob kaasa täna jõustuv uus ehitusseadustik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uued kaldapiirded tulevad Emajõe äärde sügiseks

2 min lugemist
21. juuni hommikul põrutas parklas ootamatult liikuma hakanud Toyota Emajõe kaldapiiretesse, jäädes seal pidama. FOTO: Politsei

Emajõe paremkaldal kõrgel betoonrinnatisel jalakäijaid vette kukkumast takistavad piirded näevad välja küll ajahambast puretud, kuid on piisavalt tugevad, et pidada kinni näiteks ootamatult liikuma pääsenud auto.

Sügiseks plaanib linn jõe turuhoonepoolsel kaldal piirded välja vahetada. Ehitaja selleks on leitud, praegu käib teostusjoonise koostamine, selgitas Tartu linnapuhastuse peaspetsialist Mart Lukason.

Auto jäi piirdesse pidama

Nii mõnelegi tartlasele on viimastel päevadel silma jäänud, et kaldapiire turuhoone parkla juures on kõver ning üks metallist torupost betooni kohalt murdunud. Selle põhjuseks on jaanieelne vahejuhtum, kui parklast ootamatult liikuma pääsenud sõiduauto paiskus piirdesse.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peiteli sõnul leidis vahejuhtum aset 21. juunil kella 10.20 paiku. Juhtuvat nägi pealt ka üks politseitöötaja, kelle kinnitusel ei istunud Toyota linnamaasturi roolis kedagi, kuid auto liikus parklast vastu Emajõe kaldapiiret.

Hiljem selgus, et masinal polnud käiku sees ning ka käsipidurit polnud omanik peale tõmmanud. Sõiduki uksed olid lahti ja nii saadi maasturile jõekaldal käsipidur peale tõmmata.

Autoomanik transportis ise masina minema. Õnnetusega tekitati ka varalist kahju.

Vahepeal on teedeteenistusele antud ülesanne piirded üle vaadata. Murdunud ja ka ümberkaudseid käsipuude kandeposte silmitsedes tuleb tõdeda, et neid on betooni kohalt juba korduvalt keevitatud. Küllap tuleb seda teha nüüdki, sest uusi piirdeid hakatakse paigaldama eeldatavalt alles augustis.

Valgustusega piire

«Eks ta mõne aasta ikka veel vastu peaks, aga rahvahääletusel otsustati see välja vahetada,» tõdes Mart Lukason kaldapiirdest rääkides. Kaasava eelarve hääletusel otsustasid linlased piirete uuendamisse suunata 70 000 eurot. Sellest paraku ei piisa, kuid linnavalitsus on lubanud leida puuduvad 14 000 eurot, lisas Lukason.

Arvatavalt lähipäevil valmib tehniline projekt ning siis arutavad linna ja ettevõtte esindajad läbi, kas kõik piirde ohutuse ja väljanägemise tingimused on täidetud. Piire peab olema vastupidav, sest näiteks tudengipäevade ajal vaatab jõel toimuvat päris palju rahvast ning see peab taluma survet, täpsustas Lukason.

Omalaadseks teeb arvatavalt augustis paika saava piirde asjaolu, et see on valgustatud. Selleks paigaldatakse käsipuu sisse kaablid, toiteplokid ja leedribad.

Lisaks piiretele pannakse kaldale paika ka kaks redelit. Seda juhuks, kui jõkke on sattunud inimesed, kes vajavad abi, aga kõrgest kaldakaitsest nad üles ronida ei saa.

Seotud lood
30.06.2015 02.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto