Sisukord
Intervjuu
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elvas esinev Francis Goya: eestlased on romantikud

2 min lugemist
Elva laululaval esineb 1. juulil kitarrivirtuoos Francis Goya. FOTO: Andreas Lukin

Maailmakuulus kitarrivirtuoos Francis Goya annab juuli alguses Eestis kaks kontserti, esimese neist homme Elvas. Muusik avaldas telefoniusutluses Tartu Postimehele soovi, et kontserdid õnnestuks, ning jagas oma suveplaane.

Millised on teie ootused eesolevateks kontsertideks?

 

Loodan hästi mängida ja soovin, et see ka publikule meeldib. Mulle oleks meeltmööda, kui inimesi oleks Elvas ja Lohusalus palju kohal ja ilm soosiks kontserte.

 

Millised plaanid on suveks? Möödub see tuuritades?

 

Suvel ma palju ei tuurita. Annan mõned kontserdid Marokos, Eestis ja Belgias. Sellega asi piirdub. See-eest oktoobris alustan suurt tuuri Venemaal ja Valgevenes.

Seega suvel enamjaolt puhkate?

 

Jah, puhkuse veedan põhiliselt Marokos. Siin on nii palju ilusaid paiku, mida külastada, ning mul on plaanis siin teha suur turismituur.

Te olete Eestis palju esinemas käinud. Milles näete oma populaarsuse põhjust?  

 

Üks põhjusi on kindlasti see, et ma salvestasin albumi Raimond Valgre lugudega. Inimestele näib meeldivat ka mu romantiline mängustiil.

 

Mis teid Eestis võlub?

 

Mulle meeldivad väga Tallinna vanalinn ja Saaremaa. Kui ma Eestis käin, siis ikka külastan ka neid kohti.

 

Mõned aastad tagasi rääkisite, et sooviksite Eestisse luua heategevusliku muusikakooli. Kas see idee on endiselt jõus ja kas on mingeid arenguid?

 

Muidugi ma soovin Eestisse sellist muusikakooli rajada, kuid seda ei ole lihtne korraldada. Olen sellest erinevate inimestega rääkinud, kuid ootan endiselt mõnd organisatsiooni, kes tahaks õla alla panna.

Marokos ma käin koolides ja õpetan vaestest peredest pärit lastele pillimängu. Kui see oleks võimalik, meeldiks mulle aidata ka selliseid lapsi Eestis. Üksinda on seda lihtsalt keeruline teha, vaja oleks leida kohapeal inimesed, kes sellega tegeleda sooviks.

 

Mida soovite veel lehelugejatele öelda?

 

Mulle meeldivad eestlased väga, sest te olete nii romantilised inimesed. See on minu nägemus teist. Tulge kontserdile selleks, et muusikat kuulata ja lihtsalt lõõgastuda.

 

Francis Goya annab suvel Eestis kaks kontsert: 1. juulil Elva laululaval ja 2. juulil Lohusalu sadamas. Kontsertidel saadab kitarrivirtuoosi ansambel. Ettekandele tuleb Raimond Valgre, Eric Claptoni, Stevie Wonderi, Rodrigo ja teiste autorite looming.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto