Sisukord
Kergejõustik
Postimees
01.07.2015
Eesti Mälumäng Vao küla rahvas soovib pagulaste arvu vähendamist majutuskeskuses Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Päästva vähiravi saamine seisab haigekassa taga Välisminister kaasati Autorollo patuste ringi Eesti lühiuudised Päästjad võtsid Vabaduse väljakul mõõtu Mida teistes riikides pagulastest räägitakse? Pevkur: eelistame kristlasi ja naisi Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik Kuidas pagulased Eestisse jõuavad? Majandus Rändlustasud peagi ajalugu Majanduse lühiuudised Muugale tuleb LNG terminal Estonian Air jätkab kahjumitaktis Välismaa Välismaa lühiuudised Tsipras tahab uut abipaketti Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku Arvamus Toomas Peterson: kas odavlennufirmaks muutumine päästaks Estonian Airi? Vambola Paavo: surmad, mis ei lähe korda Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel Kultuur Seigeldes Ozi võlumaal Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena Sport Spordi lühiuudised Kati Ojaloo: vasaraheide on väga äge ala Kas särtsu täis sari kukutab kuninga vormelitroonilt? Tülist käärlöögi üle tulise poolfinaalini Tarbija Uudsed testid aitavad kärpida sporditrauma ohtu Tartu Elvas esinev Francis Goya: eestlased on romantikud Uued kaldapiirded tulevad Emajõe äärde sügiseks Autod kaovad läbi optilise illusiooni maa alla Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu Tartu operatsiooniõde on Euroopa esiviisikus Kesklinna tuleb uus foor ja kergliiklustee Tartu ehitusjärelevalve juht selgitab, mida toob kaasa täna jõustuv uus ehitusseadustik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kati Ojaloo: vasaraheide on väga äge ala

2 min lugemist
Kati Ojaloo. FOTO: Tairo Lutter

Tänavu vasaraheite Eesti rekordi 67.26 peale viinud Kati Ojaloo sõidab täna Lõuna-Koreasse universiaadile. Oma minimaalseks eesmärgiks on ta seadnud finaalikoha.

Tellijale Tellijale

Hallistest pärit Kati Ojaloo alustas oma sporditeed 4. klassis, kui ta hakkas kooli spordiringis käima. Halliste kooli tagasihoidlikud tingimused ja head tulemused spordipäevadel viisid Ojaloo aga üsna pea Viljandi spordikooli. Toona 13-aastase tüdrukuna asus ta treenima Milvi Varese käe all. Mitmevõistluses hakkas Ojaloo häid tulemusi näitama just heitealadel ja nii pühendus ta aina enam kettaheitele. «Esindasin Eesti koondist kettaheites isegi noorte olümpial ja siis tuli Jarmo Pöyry, kes ütles, et proovi vasarat,» sõnas Ojaloo, kes hakkas 18-aastaselt soomlase käe all vasaraheidet harjutama. Varem oli ta vasarat käes hoidnud vaid võistlustel, et klubile punkte tuua. Ojaloo tunnistas, et pelgas vasaraheidet, sest see pole just kõige populaarsem ja tuntum ala. 19-aastaselt hakkasid ta tulemused paranema ja purustatud sai ka Viljandimaa rekord. Nii jäi kettaheide tagaplaanile ja Ojaloo pühendus ainult vasaraheitele ning muutis selle ala suhtes ka meelt: «Vasaraheide on väga äge!»

Praegu õpib Ojaloo Tallinna Tehnikaülikoolis hajaenergeetikat ja töötab Tallinna laenukontoris klienditeenindajana. Graafiku paikapanemine pole Ojaloo sõnul aga keeruline: «Käin tööl siis, kui mul kooli pole», lisades, et magistriastmes on kool olnud paindlik. «Sain kaks korda nädalas käia tööl ja kolm korda nädalas koolis ja sinna vahele siis trennid juurde,» sõnas ta. Kevadel magistriastme lõpetama pidanud Ojaloo lükkas oma lõputöö aga poole aasta võrra edasi: «Praegu olen sporti panustanud nii palju eri ressursse ja arvasin, et ei ole mõtet magistritööd ülekäe teha,» lausus Eesti rekordiomanik.

30.06.2015 02.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto