R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena

"MINU" SARI. Populaarse raamatusarja põhjal tehtud uurimus näitab, mida arvavad eestlased oma rahvast, kui nad seda teises kultuuris vaatavad.
Hendrik Alla
, toimetaja
Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Petrone Prindi "Minu" sari
Petrone Prindi "Minu" sari Foto: Toomas Tatar

Tuntud anekdoot räägib, kuidas eestlane esmakordselt elevanti kohtab ja murelikult mõtleb, mida niisugune suur hall loom küll eestlasest arvab. Kati Sedmani Tartu Ülikoolis valminud magistritöös «Eestlane Euroopas Petrone Prindi «Minu» sarja näitel» uuritakse, milline on välismaal elavate eestlaste eestluse-kuvand

Tekste analüüsides täheldas Sedman, et üldjuhul peavad väljarännanud autorid eestlasi asukohamaade elanikest alaväärsemaks. Samuti märkas ta, et napsutamist, mida kirjutajate asukohariigis hinnati kui lõbusat sotsiaalset läbikäimist, oleks Eesti kontekstis kvalifitseeritud alkoholismina. Mille põhjal selliseid järeldusi võib teha, mida arvavad kirjastaja Epp Petrone ja kirjanik Vahur Afanasjev, loe edasi paberlehest või tasulisest keskkonnast.

Märksõnad
Tagasi üles