R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel

Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kõik tundemärgid näitavad, et Inglise-Ameerika vaheline võistlus ülemvõimu pärast rahvusvahelisel rahaturul kaugeltki veel lõppenud ei ole. Ameerika kapital jatkab tervel väerinnal pealetungi, ega lase end heidutada ajutistest nurjaminekutest ühel või teisel üksikpositsioonil.

Kõige selgemini tuleb ameeriklaste strateegia põhimõte ilmsiks reparatsiooni ekspertide hiljutisel konverentsil, mida teatavasti täielikult Ameerika nootide järele mängiti. Niihästi Davosi kava revideerimine ise kui ka reparatsiooni konverentsi tähtsaim tulemus – rahvusvahelise panga ellukutsumise kavatsus said võimalikuks ainult sellepärast, et seda soovis ameerika finantskapital, kellele eriti reparatsiooni pank on heaks hüppelauaks neile aladele, kuhu New-Yorgi rahameeste mõju veel ei ulatanud ja sõnakuulelikuks vahendiks seal, kus juba nende sõna maksab.

Tagasi üles