Sisukord
Toit ja trenn
Tänane leht
01.07.2015
Eesti Mälumäng Vao küla rahvas soovib pagulaste arvu vähendamist majutuskeskuses Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Päästva vähiravi saamine seisab haigekassa taga Välisminister kaasati Autorollo patuste ringi Eesti lühiuudised Päästjad võtsid Vabaduse väljakul mõõtu Mida teistes riikides pagulastest räägitakse? Pevkur: eelistame kristlasi ja naisi Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik Kuidas pagulased Eestisse jõuavad? Majandus Rändlustasud peagi ajalugu Majanduse lühiuudised Muugale tuleb LNG terminal Estonian Air jätkab kahjumitaktis Välismaa Välismaa lühiuudised Tsipras tahab uut abipaketti Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku Arvamus Toomas Peterson: kas odavlennufirmaks muutumine päästaks Estonian Airi? Vambola Paavo: surmad, mis ei lähe korda Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel Kultuur Seigeldes Ozi võlumaal Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena Sport Spordi lühiuudised Kati Ojaloo: vasaraheide on väga äge ala Kas särtsu täis sari kukutab kuninga vormelitroonilt? Tülist käärlöögi üle tulise poolfinaalini Tarbija Uudsed testid aitavad kärpida sporditrauma ohtu Tartu Elvas esinev Francis Goya: eestlased on romantikud Uued kaldapiirded tulevad Emajõe äärde sügiseks Autod kaovad läbi optilise illusiooni maa alla Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu Tartu operatsiooniõde on Euroopa esiviisikus Kesklinna tuleb uus foor ja kergliiklustee Tartu ehitusjärelevalve juht selgitab, mida toob kaasa täna jõustuv uus ehitusseadustik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uudsed testid aitavad kärpida sporditrauma ohtu

4 min lugemist
Tartu Ülikooli Kliinikumi sporditraumatoloogia keskuse füsioterapeut Tauno Koovit seletab noorele mitmevõistlejale Hans-Christian Hausenbergile, kuidas sooritada isokineetilise dünamomeetria test jalgade jõu määramiseks. FOTO: Kristjan Teedema

Pole vahet, kas olete 16-aastane nooruk nagu Eesti spordi tulevikulootus Hans-Christian Hausenberg või üle 30–40 nagu suurem jagu neid, kes rahvaspordiüritustel kaasa löövad – vigastada võite end nii või naa. See on halb uudis.

Tellijale Tellijale

Hea uudis on see, et nüüd saate lihtsate harjutuste ja katsetega aegsasti välja selgitada, millised on teie keha nõrgad kohad, mis võivad sportides järele anda ja treenimisele tükiks ajaks kriipsu tõmmata.

Tartu Ülikooli Kliinikumi sporditraumatoloogia keskuse füsioterapeudid Tauno Koovit ja Mihkel Luik on saanud Brasiilias São Paulo riiklikus ülikoolis pooleaastase väljaõppe, kuidas sporditraumade ohtu vähendada, ja kui vigastust ei õnnestu ära hoida, siis mismoodi pärast lõikust võimalikult tõhusalt taastuda.

30.06.2015 02.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto