Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Neli kuud Joala lainel

4 min lugemist
Portreteerib Joalat: Tallinna portreegalerii omanik René Kirspuu. FOTO: Jaanus Lensment

Tallinna portreegalerii omanik René Kirspuu lubas märtsis Postimehele, et teeb Jaak Joala sünniaastapäevaks laulja elust näituse. Tegigi. Nüüd nendib ta, et kui oleks teadnud, milliste raskustega tuleb kokku puutuda, poleks ta seda ehk ette võtnudki…

Tellijale

Juba mitu päeva enne näituse ametlikku avamist märkas Kirspuu vanalinnas asuva galerii ümber tiirutavat daami, kes lõpuks julguse kokku võttis ja uksele koputas. See oli külaline Ivanovost, sealse Jaak Joala fänniklubi liige. Selgus, et naine saanud Joala 65. sünniaastapäeva puhul avatavast näitusest teada Postimehe artiklist, ning kuna sõit siia oli kallis, kogutud fänniklubis raha, et kas või üks nende esindaja saaks Tallinna sõita. Daam kõneles ilmekalt, milline tõelise mehe võrdkuju Joala talle nooruses oli; ta arvanud küll, et vaimustus läheb aastatega üle, aga kus sa sellega. Nüüd olevat Joala laulud – daam loetlenud soravalt isegi eestikeelsete laulude pealkirju – talle tablettidest parem ravim. Näituse avamise päevaks oli ta jõudnud mitu korda käia ka Metsakalmistul Joala haual.

Neli kuud ränka tööd

03.07.2015 06.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto