Sisukord
Välismaa
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku

4 min lugemist
Head sõbrannad Helen (vasakul) ja Maya on poliitika kohalt eri seisukohtadel - esimene toetab euroalas jätkamist, teise meelest võiks nullist alustada. FOTO: Eero Vabamägi

«Muidugi peaksime euro alles jätma. Euroopa k…ib meid p...se! Aga nii on parem variant – et seda teevad välismaalased, mitte meie enda poliitikud,» on Ateena südalinnas jalutav vanahärra Konstantinos Janus väge täis. Enne kui võimumehed oma p…ek….se harjumusi ei muuda, ei maksa tema meelest oodata, et hellenite maal miskit paremaks läheks. 

Tellijale

Kriisi põhjuste lahkamisega mees juba jänni ei jää, need peituvad kreeklaste rahvuslikus iseloomus. «Superego!» hüüab ta välja põhisüüdlase ja soovitab kuulata oma saadet En Lefko nime kandvas raadiojaamas.

Janus on erandlik ateenlane: valmis ennast kohe avama, kui jutt majanduse ja kriisi peale läheb. Tüüpiline reaktsioon on vastupidine. Esmalt viril naeratus – juba aimatakse, kuhupoole vestlus tüürib. Ning seejärel vabandused: kas inimesel on kiire või ei jaga ta piisavalt inglise keelt. Pildilejäämisest rääkimata. Need on ettekäänded, mis võivad, aga ei pruugi olla tõesed. Võib-olla pelgavad paljud kreeklased lihtsalt enda meelest valesti vastata?

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto