R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku

Juhan Mellik
Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Head sõbrannad Helen (vasakul) ja Maya on poliitika kohalt eri seisukohtadel - esimene toetab euroalas jätkamist, teise meelest võiks nullist alustada.
Head sõbrannad Helen (vasakul) ja Maya on poliitika kohalt eri seisukohtadel - esimene toetab euroalas jätkamist, teise meelest võiks nullist alustada. Foto: Eero Vabamägi

«Muidugi peaksime euro alles jätma. Euroopa k…ib meid p...se! Aga nii on parem variant – et seda teevad välismaalased, mitte meie enda poliitikud,» on Ateena südalinnas jalutav vanahärra Konstantinos Janus väge täis. Enne kui võimumehed oma p…ek….se harjumusi ei muuda, ei maksa tema meelest oodata, et hellenite maal miskit paremaks läheks. 

Kriisi põhjuste lahkamisega mees juba jänni ei jää, need peituvad kreeklaste rahvuslikus iseloomus. «Superego!» hüüab ta välja põhisüüdlase ja soovitab kuulata oma saadet En Lefko nime kandvas raadiojaamas.

Janus on erandlik ateenlane: valmis ennast kohe avama, kui jutt majanduse ja kriisi peale läheb. Tüüpiline reaktsioon on vastupidine. Esmalt viril naeratus – juba aimatakse, kuhupoole vestlus tüürib. Ning seejärel vabandused: kas inimesel on kiire või ei jaga ta piisavalt inglise keelt. Pildilejäämisest rääkimata. Need on ettekäänded, mis võivad, aga ei pruugi olla tõesed. Võib-olla pelgavad paljud kreeklased lihtsalt enda meelest valesti vastata?

Märksõnad
Tagasi üles