Sisukord
Kultuur
Postimees
01.07.2015
Eesti Mälumäng Vao küla rahvas soovib pagulaste arvu vähendamist majutuskeskuses Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Päästva vähiravi saamine seisab haigekassa taga Välisminister kaasati Autorollo patuste ringi Eesti lühiuudised Päästjad võtsid Vabaduse väljakul mõõtu Mida teistes riikides pagulastest räägitakse? Pevkur: eelistame kristlasi ja naisi Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik Kuidas pagulased Eestisse jõuavad? Majandus Rändlustasud peagi ajalugu Majanduse lühiuudised Muugale tuleb LNG terminal Estonian Air jätkab kahjumitaktis Välismaa Välismaa lühiuudised Tsipras tahab uut abipaketti Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku Arvamus Toomas Peterson: kas odavlennufirmaks muutumine päästaks Estonian Airi? Vambola Paavo: surmad, mis ei lähe korda Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel Kultuur Seigeldes Ozi võlumaal Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena Sport Spordi lühiuudised Kati Ojaloo: vasaraheide on väga äge ala Kas särtsu täis sari kukutab kuninga vormelitroonilt? Tülist käärlöögi üle tulise poolfinaalini Tarbija Uudsed testid aitavad kärpida sporditrauma ohtu Tartu Elvas esinev Francis Goya: eestlased on romantikud Uued kaldapiirded tulevad Emajõe äärde sügiseks Autod kaovad läbi optilise illusiooni maa alla Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu Tartu operatsiooniõde on Euroopa esiviisikus Kesklinna tuleb uus foor ja kergliiklustee Tartu ehitusjärelevalve juht selgitab, mida toob kaasa täna jõustuv uus ehitusseadustik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu

1 min lugemist
Anu Raud räägib oma gobeläänist "Koduvärav" (selja taga), mis on valminud aastal 2011 ja toodud Eesti põllumajandusmuuseumisse Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumist. FOTO: Margus Ansu

Tekstiilikunstnik Anu Raud avas täna Ülenurme mõisas tegutsevas Eesti põllumajandusmuuseumis oma näituse, mida mõisnik oleks omal ajal väga imeks pannud, vahest koguni ära keelanud selle ülespaneku oma häärberi mõlema korruse saalis. Kannavad ju mulgi värvides seelikus hallipäise naise loodud gobeläänid ehk maakeeli vaibad lihtsa talurahva rõivaste mustreid ja muid märke nende elust. Kõik see on maalähedane, maaga seotud.

Näituse «Maaga seotud» üht osa saab vaadata Uhti kõrtsis. Mõisahäärberi alumise saali seintel on kuus tööd ja ülemises saalis samuti kuus, aga ka üks kavand. Ülakorrusel on mõnigi töö, mis on tehtud villasele kangale mõnusa huumori ja mulgiliku näpunööriga, alakorrusel on seevastu mängus väga tõsiseid kujundeid.

Näiteks tänavu valminud gobeläänile «Pole kodus», millesse on jäädvustatud uksele asetatud luud, andis Anu Raud kaasa lause «Üks rahvas jättis kodu maha, pani luua ukse taha».

Näitust «Maaga seotud» saab Eesti põllumajandusmuuseumis ja ka Uhti kõrtsis vaadata 10. augustini.

Seotud lood
30.06.2015 02.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto