Sisukord
Kultuur
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu

1 min lugemist
Anu Raud räägib oma gobeläänist "Koduvärav" (selja taga), mis on valminud aastal 2011 ja toodud Eesti põllumajandusmuuseumisse Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumist. FOTO: Margus Ansu

Tekstiilikunstnik Anu Raud avas täna Ülenurme mõisas tegutsevas Eesti põllumajandusmuuseumis oma näituse, mida mõisnik oleks omal ajal väga imeks pannud, vahest koguni ära keelanud selle ülespaneku oma häärberi mõlema korruse saalis. Kannavad ju mulgi värvides seelikus hallipäise naise loodud gobeläänid ehk maakeeli vaibad lihtsa talurahva rõivaste mustreid ja muid märke nende elust. Kõik see on maalähedane, maaga seotud.

Näituse «Maaga seotud» üht osa saab vaadata Uhti kõrtsis. Mõisahäärberi alumise saali seintel on kuus tööd ja ülemises saalis samuti kuus, aga ka üks kavand. Ülakorrusel on mõnigi töö, mis on tehtud villasele kangale mõnusa huumori ja mulgiliku näpunööriga, alakorrusel on seevastu mängus väga tõsiseid kujundeid.

Näiteks tänavu valminud gobeläänile «Pole kodus», millesse on jäädvustatud uksele asetatud luud, andis Anu Raud kaasa lause «Üks rahvas jättis kodu maha, pani luua ukse taha».

Näitust «Maaga seotud» saab Eesti põllumajandusmuuseumis ja ka Uhti kõrtsis vaadata 10. augustini.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto