T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik

Indrek Mäe
, reporter
Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sven Mikser, Taavi Rõivas, Margus Tsahkna
Sven Mikser, Taavi Rõivas, Margus Tsahkna Foto: Tairo Lutter / Postimees

Peaminister Taavi Rõivas rõhutas eile valitsuse erakorralisel pressikonverentsil, et Eesti ei tohi olla vaid eurorahast huvituv tõrjuv ja tige väikeriik, vaid peab olema pagulaste küsimuses teiste Euroopa Liidu riikidega solidaarne ning panustama kokku 60 000 põgeniku – 40 000 juba Euroopasse saabunud ning 20 000 kriisipiirkondade põgeniku – ümberasustamisse ja -paigutamisse vastavalt oma võimalustele.

Nii Rõivas (Reformierakond) kui ka sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna (IRL) kinnitasid, et eelmisel nädalal Euroopa ülemkogul sõlmitud kokkulepe on Eesti jaoks võit, sest kvootide määramise asemel võtab iga liikmesriik pagulasi vastu oma võimete piires. Eestisse saabub kavandatava süsteemi alusel kahe aasta jooksul ligikaudu 200 põgenikku.

Lisaks aitab Euroopa Liit Rõivase sõnul kriisipiirkondadest pärit põgenikke ka väljaspool ühendust. «See 20 000 põgenikku, mis me väljastpoolt Euroopa Liitu vastu võtame, on ühenduse mõistes väike number ning selle kõrval käib põgenikelaagritesse investeerimine. Euroopa Liit on kindlasti üks suuremaid doonoreid põgenikelaagrite toetamisel,» kirjeldas peaminister tegevusi, millega püütakse pagulaste Euroopa Liitu saabumise vajadust vähendada.

Märksõnad
Tagasi üles