Sisukord
Eesti
Postimees
01.07.2015
Eesti Mälumäng Vao küla rahvas soovib pagulaste arvu vähendamist majutuskeskuses Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Päästva vähiravi saamine seisab haigekassa taga Välisminister kaasati Autorollo patuste ringi Eesti lühiuudised Päästjad võtsid Vabaduse väljakul mõõtu Mida teistes riikides pagulastest räägitakse? Pevkur: eelistame kristlasi ja naisi Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik Kuidas pagulased Eestisse jõuavad? Majandus Rändlustasud peagi ajalugu Majanduse lühiuudised Muugale tuleb LNG terminal Estonian Air jätkab kahjumitaktis Välismaa Välismaa lühiuudised Tsipras tahab uut abipaketti Kreeklased usuvad eurosse ja paremasse tulevikku Arvamus Toomas Peterson: kas odavlennufirmaks muutumine päästaks Estonian Airi? Vambola Paavo: surmad, mis ei lähe korda Postimees 1929. aastal: võitlus rahaturu ülemvõimu nimel Kultuur Seigeldes Ozi võlumaal Uuring: eestlased tunnevad end Euroopas alaväärsete alkohoolikutena Sport Spordi lühiuudised Kati Ojaloo: vasaraheide on väga äge ala Kas särtsu täis sari kukutab kuninga vormelitroonilt? Tülist käärlöögi üle tulise poolfinaalini Tarbija Uudsed testid aitavad kärpida sporditrauma ohtu Tartu Elvas esinev Francis Goya: eestlased on romantikud Uued kaldapiirded tulevad Emajõe äärde sügiseks Autod kaovad läbi optilise illusiooni maa alla Anu Raud näitab mõisahäärberis uusi ja vanemaid vaipu Tartu operatsiooniõde on Euroopa esiviisikus Kesklinna tuleb uus foor ja kergliiklustee Tartu ehitusjärelevalve juht selgitab, mida toob kaasa täna jõustuv uus ehitusseadustik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rõivas: me ei tohi olla tõrjuv ja tige väikeriik

2 min lugemist
Sven Mikser, Taavi Rõivas, Margus Tsahkna FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Peaminister Taavi Rõivas rõhutas eile valitsuse erakorralisel pressikonverentsil, et Eesti ei tohi olla vaid eurorahast huvituv tõrjuv ja tige väikeriik, vaid peab olema pagulaste küsimuses teiste Euroopa Liidu riikidega solidaarne ning panustama kokku 60 000 põgeniku – 40 000 juba Euroopasse saabunud ning 20 000 kriisipiirkondade põgeniku – ümberasustamisse ja -paigutamisse vastavalt oma võimalustele.

Tellijale Tellijale

Nii Rõivas (Reformierakond) kui ka sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna (IRL) kinnitasid, et eelmisel nädalal Euroopa ülemkogul sõlmitud kokkulepe on Eesti jaoks võit, sest kvootide määramise asemel võtab iga liikmesriik pagulasi vastu oma võimete piires. Eestisse saabub kavandatava süsteemi alusel kahe aasta jooksul ligikaudu 200 põgenikku.

Lisaks aitab Euroopa Liit Rõivase sõnul kriisipiirkondadest pärit põgenikke ka väljaspool ühendust. «See 20 000 põgenikku, mis me väljastpoolt Euroopa Liitu vastu võtame, on ühenduse mõistes väike number ning selle kõrval käib põgenikelaagritesse investeerimine. Euroopa Liit on kindlasti üks suuremaid doonoreid põgenikelaagrite toetamisel,» kirjeldas peaminister tegevusi, millega püütakse pagulaste Euroopa Liitu saabumise vajadust vähendada.

30.06.2015 02.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto