R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tsipras tahab uut abipaketti

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Tsipras tahab uut abipaketti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kreeka valitsus tegi eile viimasel tunnil ettepaneku, milles taotles Euroopa Stabiilsusmehhanismilt (ESM) kaheaastast abipaketti, mis hõlmaks nii Kreeka finantsvajaduse katmist kui ka võlgade restruktureerimist. BBC andmetel soovib Kreeka laene kokku 29,1 miljardit eurot.

Ateena taotlust arutasid eile õhtul peetud konverentskõnes euroala rahandusministrid, kes otsust aga ei langetanud. «Kreeka lubas anda uut infot homme. Hommikul on uus telefonikonverents,» teatas Eesti rahandusminister Sven Sester Twitteri vahendusel. Uus abiprogramm nõuaks aga ka kõigi liikmesriikide parlamentide toetust. Vaatlejate sõnul võib abipaketis kokkuleppele jõudmine võtta aega nädalaid, kui mitte kuid.

«Probleem on selles, et poliitiline usaldamatus Kreeka ja võlausaldajate vahel on praegu nii suur, et igasugust edasiminekut on raske saavutada,» märkis BBC ajakirjanik Chris Morris, kes nimetas kokkuleppe alternatiiviks «suurt sammu teadmatusse kõigi jaoks».

Tagasi üles